Laos Konsoloslukları

Laos Konsolosluk

Laos Konsoloslukları

 

İstanbul Başkonsolosluğu

 

İstanbul ve çevresinde bulunan Marmara Bölgesi illeri Laos Başkonsolosluğu başvuruları (Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul) buraya yapılmaktadır.

 

Ankara Büyükelçiliği

 

Laos Büyükelçiliği Ankara Görev Yerleri:

 

Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Afyon, Antalya, Ardahan, Çankırı, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Bartın, Bayburt, Burdur, Karabük, Erzurum, Trabzon, Samsun, Sinop, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa illerinde ikamet eden kişiler Laos ilgili vize başvurusu iLaos Ankara Büyükelçiliği’ ne başvuruda bulunabilir.

 

İzmir Fahri Konsolosluğu

 

Laos İzmir Fahri Konsolosluğu çalışmalarını İzmir’ de yürütmektedir. İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Laos Büyükelçiliğine bağlı hizmet sunmaktadır. Diplomatik vasfa sahip değildir. Laos’ ya seyahat etmek amacı ile Laos vize başvuru işlemi gerçekleştiren kişilerin vize kabul ya da ret yetkisine sahip değildir. Sadece İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile Laos Ankara Büyükelçiliği, Laos İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer resmi Laos Konsolosluklarından destek alabilme yetkisine sahiptir.

 

Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler iLaos Gaziantep Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

 

Alanya Fahri Konsolosluğu

 

Alanya Fahri Konsolosluğu, sadece fahri işlemler iLaos Laos Ankara Büyükelçiliği ve Laos İstanbul Başkonsolosluğundan yetki alabilmektedir. Birlikte ortak bir çalışma yapabilmekte ancak tek başına vize işlemleri sürecinde karar verme merci olarak çalışmamaktadır.

 

Antalya Fahri Konsolosluğu

 

Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya ve çevresinde bulunan illerdeki Laos seyahatleri iLaos vize başvurularını kabul etmek ve bu başvuruları İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmek amacı ile yetkilenmiştir. Antalya Fahri Başkonsolosluğu Antalya’ da bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde kabul ya da ret işlemine dair bir yetkisi bulunmamaktadır.

 

Mersin Fahri Konsolosluğu

 

Mersin Fahri Konsolosluğu, Laos vize türleri ve işlemlerine ilişkin herhangi bir diplomatik vasıf sahibi değildir. Bununla beraber mersin’ de ikamet eden ve Laos’ ya seyahat etmek amacı ile vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin başvurularını kabul ederek, İstanbul Başkonsolosluğu’ na iletmektedir.

 

Marmaris Fahri Konsolosluğu

 

Türkiye’ de ikamet eden Laos vatandaşlarının pasaport ve kimlik işlemleri, doğum, ölüm, evlilik işlemleri iLaos belge düzenleme, noter işlemleri iLaos belge düzenleme konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanında Laos’ ya seyahat etmek isteyen yolcuların vize işlemleri iLaos Laos İstanbul Başkonsolosluğu ve Laos Ankara Büyükelçiliğinden destek almaktadır.

  1. Laos VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi