1. Lesotho VİZESİ
  2. Turistik Vize Dilekçe Örneği
  3. Ticari Vize Dilekçe Örneği
  4. Vize Takip Belgesi
  1. İLETİŞİM
  2. Ankara İletişim Bilgileri   0850 228 4353   ankara@vizeofisi.com
  3. Altunizade Yurt Dışı Vize   0850 228 4353   altunizade@vizeofisi.com
  4. Gaziantep İletişim Bilgileri   0850 228 4353   gaziantep@vizeofisi.com
  5. Çanakkale İletişim Bilgileri   0850 228 4353   canakkale@vizeofisi.com
  6. Edirne İletişim Bilgileri   0850 228 4353   edirne@vizeofisi.com
  7. Çorlu İletişim Bilgileri   0850 228 4353   corlu@vizeofisi.com
  8. İstanbul İletişim Bilgileri   0850 228 4353   istanbul@vizeofisi.com
  9. Bursa İletişim Bilgileri   0850 228 4353   bursa@vizeofisi.com
  10. Konya İletişim Bilgileri   0850 228 4353   konya@vizeofisi.com
  11. Adana İletişim Bilgileri   0850 228 4353   adana@vizeofisi.com
  12. Kayseri İletişim Bilgileri   0850 228 4353   kayseri@vizeofisi.com
  13. Diyarbakır İletişim Bilgileri   0850 228 4353   diyarbakir@vizeofisi.com
  14. İzmir İletişim Bilgileri   0850 228 4353   izmir@vizeofisi.com
  15. Antalya İletişim Bilgileri   0850 228 4353   antalya@vizeofisi.com
  16. Trabzon İletişim Bilgileri   0850 228 4353   trabzon@vizeofisi.com
  17. Şanlıurfa İletişim Bilgileri   0850 228 4353   sanliurfa@vizeofisi.com
  18. Hatay İletişim Bilgileri   0850 228 4353   hatay@vizeofisi.com
  19. Kahramanmaraş İletişim Bilgileri   0850 228 4353   kahramanmaras@vizeofisi.com
  20. Elazığ İletişim Bilgileri   0850 228 4353   elazig@vizeofisi.com
  21. Mersin İletişim Bilgileri   0850 228 4353   mersin@vizeofisi.com
lesotho-turistik-vize-dilekce-ornegi

Lesotho Turistik Vize Dilekçe Örneği

Lesotho    Turistik Vize Talep Dilekçesinde Ne Olmalıdır?

 

Turistik amaçlı Lesotho    seyahatlerinde Kısa süreli Turist vizesi için başvuru yapılması gerekmektedir. Lesotho    turist vizesi için istenen belgelerin arasında Lesotho    vize talep dilekçesi de yer almaktadır. Peki, Lesotho    vize hangi bilgiler ile doldurulur? Ve Lesotho    vize talep dilekçesi yazılırken nelere dikkat edilmelidir?

 

Lesotho    kısa süreli Turistik vize başvurusunda yazılması beklenen vize talep dilekçesinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

 

l Lesotho    ’ya hangi amaç ile seyahat yapılacağının en doğru ve net şekilde ifade edilmesi önemlidir. Şayet seyahat tur ile gerçekleştirilecek ise Tura ait tüm detaylar vize talep dilekçesinde yer almalı ve ayrıca tura ile ilgili tüm bilgiler dilekçe ekine eklenmelidir.

l Lesotho    ’ya yapılacak olan seyahatin tarihlerine de yer verilmesi istenmektedir. Lesotho    seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri haricinde şayet başka ülkeye geçiş yapılacaksa ona dair bilgilerinde belirtilmesi önemlidir.

l Lesotho    vize talep dilekçesinde kesinlikle yer alması gereken bir diğer husus ise seyahate ait ulaşım, konaklama vs. gibi masrafların nasıl karşılanacağı ile ilgili bilgilerdir. Bu bilgilerin açık bir şekilde yazılması ve gerekli belgelerin dosyaya eklenmesi gereklidir.

l Lesotho    turistik vize başvuru dosyasına iliştirilen belgeler ile vize talep dilekçesinde yer alan bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gereklidir. Bilgiler arasında uyumsuzluk olması vizenizin reddine sebep olabilmektedir.

l Bazı durumlarda 2 adet vize talep dilekçesi hazırlanması istenebilmektedir. Başvuru yapan kişinin seyahati ile ilgili gerekçelerinin yer aldığı ve yukarıda özelliklerini açıkladığımız vize talep dilekçesi haricinde ek vize talep dilekçesi de gerekli olabilmektedir.

l Lesotho    kısa süreli turistik vizesi için başvuru yapan kişi SGK’lı çalışan biri ise, çalıştığı firmadan izinli olduğunu gösteren vize talep dilekçesi hazırlaması gerekmektedir. Firmadan alınacak bu dilekçe de kişinin hangi tarihler arasında ve ne kadar süre izinli olduğu yer almalı ve mutlaka antetli kağıda yazılarak kaşelenip imzalanmalıdır.

l Başvuru yapan kişi geliri olmayan ev hanımı ya da öğrenci ise sponsor olacak kişi tarafından yazılacak vize talep dilekçesine ihtiyaç vardır. Bu dilekçe de sponsor, vize için başvuru yapan kişinin Lesotho    turistik seyahatinde ki uçuş, konaklama ve diğer harcamaları için tüm masraflarını karşılayacağını taahhüt etmeli ve sponsorun mali durumuna ait evraklar belgeler arasına eklenmelidir.

l Lesotho    turistik amaçlı düzenlenecek vize talep dilekçelerinin Lesotho          İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış olması gereklidir. Yukarıda belirtilen tüm açıklayıcı bilgiler dilekçe de yer almalı ve vize dosyasına eklenen belgeler ile tutarlı olmalıdır. Vize talep dilekçesi haricinde Lesotho    turistik vize için istenen belge listesini vize merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi