Letonya Form ve Dilekçe

Letonya Vize Formu


Vize Bilgi Formu.rtf


Biyometrik Fotoğraf Örneği.jpg


Letonya Turistik-Ticari Vize Dilekçe Örnekleri.docx


Letonya İngilizce Vize Dilekçe Örnekleri.docx


 

Letonya vize formu, Letonya seyahati gerçekleştirmek için Letonya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır.

Letonya Vize Formu, Letonya Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Letonya vize başvuru formu, Letonya vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Letonya vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Letonya vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Letonya ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Letonya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Letonya vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Letonya İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Letonya vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Letonya’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Letonya’ ya giriş işlemleri Letonya sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

Letonya dilekçe

 

Letonya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Letonya vize başvuru merkezlerinden ya da Letonya Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Letonya vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Letonya vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Letonya vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Bülent DURAK 2020-06-02 14:48:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Letonya oturum izni elde eden biri kişi AB serbest dolaşım hakkına sahip olur mu? Kolay gelsin Bülent DURAK