Letonya Vize İşlemleri

Letonya Vize İşlemleri

Letonya Vize İşlemleri

Letonya Vize İşlemleri konusu hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan alabilirsiniz. Burada genel olarak Letonya konsolosluğunun vize talep başvurusunda bulunan kişilerden istediği evrakları, evrakların hazırlanması aşamasını, hazırlanan evrakların Letonya konsolosluk çalışanlarına ibrazı, Letonya cumhuriyeti vize harç ücretleri ve değerlendirme süreçleri hakkında bilgi vereceğiz.

Bu konularda en çok dikkat edilmesi gerekilen nokta ise talep başvurusunda bulunacağınız vizenizin amacınıza uygun olarak belirlenmesidir.

Çünkü talep başvurusunda bulunulan vize türüne göre Letonya konsolosluğu tarafından sizlerden talep ettiği evraklar farklılıklar göstermektedir. Ayrıca vize talep başvurusunda bulunulurken sizden hangi vizeye hangi amaçla başvuru talebi oluşturmak istediğiniz sorulacak.

Amacı dışında kullanılan vizelerin tespit edilmesi durumunda Letonya cumhuriyeti anayasası gereğince cezai yaptırımları bulunmaktadır.

Bu gibi durumlarda alınan cezai yaptırımın türüne ve boyutuna göre tekrardan vize talep başvurusunda bulunulması da zorlaşabilmektedir.

Bu yüzden Letonya cumhuriyetini ziyaret etmek isteyen kişiler öncelikle seyahat amaçlarının tam olarak ne olduğuna karar vermelidir. Örneğin turistik amaçla vize talep başvurusu yapan kişiler orada çalışma hakkı etmez.

Letonya schengen vizesi ile ziyaretçi kabul eden Avrupa Birliği ülkelerindendir. Geçerli bir schengen vizesi sahibi kişi schengen vize standartlarını kabul etmiş olan 28 (yirmi sekiz) Avrupa Birliği ülkesini tekrar vize talep başvurusu oluşturmadan gezebilir.

Eğer kişi son 5 (beş) yıl içerisinde schengen vizesi talep başvurusunda bulunmuş ve onay almış ise 90 (doksan) günlük süre içerisinde 30 (otuz) günü geçmeyecek şekilde vize talep başvurusunda bulunmadan Avrupa birliği ülkelerini gezebilir.

Eğer belirlenen süreden daha uzun bir süre seyahat planlayan kişiler var ise Letonya konsolosluğuna vize talep başvurusunda bulunmalılardır.

Letonya Konsolosluğu kişilerin kendi başlarına doğrudan vize talep başvurusu yapmasını engellemiştir. Letonya Cumhuriyetini ziyaret etmek isteyen kişiler vize talep başvurularını sadece ve sadece yetkili vize merkezleri aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

Yetkili vize merkezimiz de ki alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sizlere Letonya vize işlemleri talep başvurusu oluşturma, evrak teminini ve değerlendirme süreçlerinin her adımında yardımcı olacaklar ve sizin Letonya konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan uygun fiyata, en hızlı ve güvenilir şekilde vize sahibi olmanızı sağlayacaklardır.

Letonya vizesi

Siyah renkli diplomatik pasaport sahipleri, yeşil renkli hususi pasaport sahipleri vize muafiyeti programından yararlanarak kısa süreli olarak Letonya cumhuriyetine seyahat düzenleyebilirler. Ancak bordo renk umuma mahsus pasaport sahibi kişiler Letonya konsolosluğu tarafından vize talep başvurusu standart işlemlerine tabi tutulurlar.

Daha önceden belirlenmiş olan vize talep başvuru standartlarını karşılayan kişiler kolayca schengen vizesi sahibi olabilir ve Letonya cumhuriyetine seyahat düzenleyebilirler. Belirlenmiş olan standartlar talep başvurusunda bulunulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Ancak Letonya konsolosluğunun vize talep başvurusunda bulunan kişilerden istediği ortak evraklardan en önemlisi pasaporttur. Pasaportunuz son 10 (on) yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Planladığınız seyahatiniz süresince geçerliliğini korumalıdır.

Pasaportunuzun üzerinde ve ya iç yapraklarında leke, kir ve ya yırtık olmamalıdır. Pasaportunuz yeni durumda olmalı, yıpranmamış ve deforme olmamış olmalıdır. Ayrıca pasaportunuzun iç yapraklarında en az 2 (iki) adet karşılıklı boş yaprak bulunmalıdır.

Eğer pasaportunuz bu standartlara uymuyor ise vize talep başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzu yenilmenizi tavsiye etmekteyiz.

Yetkili vize merkezimiz ile irtibata geçmeniz durumunda alanında uzman çalışma arkadaşlarımız aracılığı ile amacınıza en uygun vizeyi güne özel kampanyalı fiyatlardan yararlanarak alabilirsiniz.

Çalışma arkadaşlarımız öncelikle sizlerin amacına en uygun vize türünü belirleyerek sizlere temin etmeniz gereken evrak listesini göndereceklerdir. Sizlerde evrakları temin ederek tarafımıza kargo yolu ile gönderirseniz sizlerin adına bütün işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

 

Deneme 1234

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
Bülent DURAK 2020-06-02 14:48:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Letonya oturum izni elde eden biri kişi AB serbest dolaşım hakkına sahip olur mu? Kolay gelsin Bülent DURAK