• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Litvanya Vizesi

Litvanya vize istiyor mu; bordo pasaporta sahip ve tek bir girişte 90 günden uzun süre seyahat gerçekleştirmeyi planlayan herkesin vize alması zorunludur. Ancak 90 günden kısa ziyaretlerde yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşların vize almadan seyahat gerçekleştirme hakkı bulunuyor.

Litvanya vizesi almak isteyen kişilerin Litvanya Başkonsolosluğu’na vize talebinde bulunması gerekir. Doğru şartlarda tamamlanan başvuru konsolosluk tarafından değerlendirilir. Kişinin sunduğu belgeler incelenerek sonuç belirlenir. Tüm koşulları karşıladığı düşünün kişiler vize almaya hak kazanır.

Litvanya vize başvurusu yapılması için öncelikle konsolosluktan randevu alınması gerekir. Bu randevu sürecine kadar kişi, gerekli bütün belgeleri bir araya getirmelidir. Toplanan belgeler randevuda konsolosluğa teslim edilir. Konsolosluğa ulaşması zor olan kişiler ise tüm bu adımları yetkili vize merkezi ile tamamlayabilir.

Litvanya vizesi evrakları genel çerçevede şöyledir; pasaport, başvuru formu / dilekçesi / taahhütnamesi, 2 adet biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, banka hesap cüzdanı ve dökümü, otel ve uçak rezervasyonları.

Litvanya vizesi ücreti de başvurudan hemen önce ödenir. Bu ücret konsolosluk içerisindeki gişelerden yatırılabilir.

Kategoride Ara
Litvanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Litvanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Baltık Güneydoğu kıyısında bulunan Litvanya 3 Baltık ülkesinden bir tanesidir. Ülkenin %30’u ormanlarla kaplı olup, küçük tepelerin bulunduğu büyük düzlük ...

  • 198
  • 0
  • Litvanya Vizesi
Litvanya Vizesi Hakkında
Tüm vatandaşlar için vize ücreti 80 EURO
Türkiye’den Litvanya’ya gerçekleştirilen 90 günden uzun seyahatler için D Tipi Vize kategorilerinde değerlendirilmektedir. Türkiye’den Litvanya’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri pasaportun Litvanya dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmasına dikkat etmelidirler. Schengen başvuru formunun doldurmaları gerekir. Vize ücretini belirtilen banka hesaplarına ödemeleri gerekir. Bunlar gibi birçok evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlandığı zaman konsolosluklara başvuru yapılabilir. İşlemler bittikten sonra dönüş yapılır.
whatsapp