Litvanya Oturum İzni

Litvanya Oturum

Litvanya Oturum İzni

Yaşam döngüsünde daha kaliteli hayat için farklı yollar ve ülkeler tercih edilebilmektedir. Bu tercihler bundan sonra ki yaşamı etkileyeceği için seçim öncesinde farklılıkları hesaba katmak gerekir. Sizde yaşamınızın kaliteli olması yönünde ilerleme kat etmek adına Litvanya’yı seçebilirsiniz.

Oldukça rağbet gören ülkelerden bir tanesi olmasında ekonomik gücünün iyi olması etkilidir. Güçlü ekonomiye sahip Litvanya oturum izni konusunda belirli hususlara göre karar vermektedir. Yasalarla belirlenen esaslar Litvanya’da oturabilir olmayı etkilemektedir.

Bu hususta belirli şartları yerine getirmeniz ve eksiksiz şekilde başvurunuzu sunmanız gerekir. Oturum izinleri ile alakalı bilgi edinmek ve başvuru da bulunmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Esaslara ve kurallara göre yapacağınız başvuru da size destek olarak oturum iznini almanızı sağlayabiliriz. İzinler, vizeler ve seyahatler konusunda uzun yıllar sektörde bulunuyor olmamızın artılarını sizde görebilirsiniz.

Litvanya Oturum İzni İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Başvuru esaslarının hızlı şekilde tespit edilmesi ve sonucun kısa sürede elde edilebilmesi için aceleci olmak daha iyi olacaktır. Başvurunuzu ne kadar erken yaparsanız değerlendirme de o denli kısa sürer ve sonucu elde edebilirsiniz. Peki, merak edilen konu Litvanya oturum izni için nereye başvuru yapılmalıdır? Bu hususta eğer Litvanya’da bulunuyorsanız Litvanya Göçmenlik Bürosu’na sizden istenen evraklarla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye’den başvuru yapmanız gerektiğinde ise Litvanya konsolosluğuna başvuru da bulunmanız gerekmektedir. Başvurularla alakalı mutlaka ayrıntılı araştırma yapmalı ve esaslara uygun hareket etmelisiniz. Yapacağınız hatalı işlemler yüzünden başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Ret cevabı aldığınızda da sonra ki başvurularda sizin önünüzü engel teşhis edecek şekilde çıkabilir. Böyle bir durum oturum izninin riske girmesine sebep olacaktır.

Litvanya Oturum İzni Ne Zaman Sonuçlanır?

Başvuruları erken yapmanın değerlendirme sürecinde beklemeyi daha kolay hale getirmesi söz konusudur. Tarihler konusunda acele etmek ve başvuru esaslarını çok doğru şekilde yapmak için bilgi edinebilirsiniz. Belgelerin hazırlanıp teslim edilmesi ile birlikte oturum izni 2 hafta içerisinde belli olmaktadır.

Olumlu ya da olumsuz cevabı bu süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Fakat konsoloslukta o dönem iş yoğunluğu söz konusu ise sonuçlanma süresi 1 aya kadar da uzayabilir. Sürelerin değişkenlik göstermesinde resmi tatiller etkili olurken ek belge talepleri de süreyi doğrudan etkilemektedir.

Litvanya Oturum İzni Başvurusunda Gereken Belgeler

  • Seyahat bitiş tarihinden sonra da geçerliliğinin devam etmesi gereken pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportun yıpranmamış olmasına özen göstermeli ve mutlaka içerisinde en az 2 boş sayfa içermesine dikkat etmelisiniz.
  • Güncel tarihleri içeren ve adres bilgilerini eksiksiz şekilde içerisinde barındıran tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibraz edilmelidir.
  • Nüfus cüzdanının üzerinde T.C. kimlik numarası mutlaka olmalı ve kimlik arkalı önlü fotokopi çekilmelidir.
  • Evlilikler ile ilgili kayıtlar uluslararası geçerliliğe sahip olmalıdır.
  • 35 x 45 mm ebatlarına sahip olması gereken biometrik fotoğraf 2 adet olmalı ve arka fonu da beyaz olmalıdır. Güncel halinizi yansıtması önemli olup, son 3 ay içinde çekilmesine özen göstermelisiniz.
  • Litvanya oturum izni için başvuru da bulunacak kişi 18 yaşından küçük ise noter onaylı belge sunması gerekir. Orijinal olarak sunması gereken muvafakatname anne ve baba onayı gerektirir.
  • Başvuru sahibinin önceden yapmış olduğu evlilikler var ise bunlarla ilgili boşanma kararı ibrazı gerekir.
  • Oturum izni alınabilmesi için Litvanya’daki eşe ait oturumlar, kimlik kartları ve pasaportlar dosyada olmalıdır.
  • Oturum izinlerinde yeterli seviyede dil bilgisine sahip olunduğu ispat edilmelidir. Bu ispatlar için dil sınavları ve diplomalar geçerliliğe sahiptir.
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi