Macaristan Oturum İzni

Macaristan Oturum

Macaristan Oturum İzni

Macaristan’da kısa ve uzun süreli olarak oturum izni almanız mümkündür. Elbette bunun için geçerli bir sebebiniz olmalı ve bu sebebi destekleyecek belgelerin ibraz edilmesi gerekir. Macaristan oturum izni ile alakalı önceliklerinizi belirlerken mutlaka seyahat amacını tam karşılayacak yapının olması gerekir.

Sizden talep edilen belgelerin oturumu destekleyecek yapıda olması işlem açısından önemlidir. Belirli bir süreyi kapsayan çalışmalar için başvurmanız gereken oturum izni ile eğitim süresini kapsayan oturum izinlerinde belge beyanları değişkenlik göstermektedir. 

Macaristan oturum izinleriyle alakalı ayrıntılı bilgi edinmek ve oturum başvurularında bulunmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Hızlı ve sonuç verebilecek şekilde işlemlerin yürütülmesi uzman kadromuzca yapılacaktır.

Oturum iznini alabilir olmanız adına tüm faktörler hesaba katılmaktadır. Oturum amaçlarına göre değişen faktörleri bilerek hareket etmek başvurunun olumlu sonuçlanmasını da etkileyecektir.

Macaristan Oturum İzni Geçerliliği

Macaristan Oturum İzni Geçerliliği

Maksimum 3 yıla kadar oturum izni almanız mümkünken bu oturum izni iş amacı güdüyor ise bu süreyi kapsamaktadır. Sürenin uzatılması konusunda yeni başvuru yapmanız mümkün olurken süre dolmadan başvuru yapmanız oldukça önemlidir.

Oturum süreniz boyunca pasaportun geçerliliği devam etmeli ve bu hususta kontrolleri başta yapmalısınız. Süre konusunda sıkıntı varsa riske girmeden pasaportu yenilemek daha doğru olacaktır.

Yeni alınan pasaportun 10 yıl gibi bir süre geçerliliği hesaba katılırsa uzatmalar olsa dahi sıkıntı çekmezsiniz. Oturum süresinin bitmesi ile birlikte de 3 ay daha geçerli olma şartı olduğunu unutmamalısınız.

Macaristan’da oturum iznini almanız durumunda oldukça avantajlı halleri de elde etmiş olursunuz. Macaristan oturum izni elde ettikten sonra diğer Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirmenizde herhangi bir sıkıntı yoktur. Tabi ki öncelikli seyahat Macaristan olmalıdır. Sonrasında ki geçişlerde sorun yaşamadan özgürce seyahatler yapmanız mümkündür.

İş Amacı İle Oturum İzni

Şirket sahibi olarak ya da şirketin çalışanı olarak belirli bir süre oturum iznine sahip olabilirsiniz. İşin ehemmiyetine ve sürdürülebilirliğine bağlı olarak alacağınız oturum izni doğru şekilde kullanılması ile bağlantılıdır.

Elbette bu hususta şirketle bağlantıların ispatı gibi konular mutlak suretle ibraz edilmelidir. Kalacağınız süreler başvuru esasına göre değişirken kısa süreli oturumlar genel itibari ile 90 günü kapsamaktadır. Süre sonunda uzatma ile alakalı işlem yapmaz iseniz geri dönüş yapmanız gerekecektir. Bu 90 günlük süre 6 aylık zaman dilimi içerisinde gerçekleşmeli ve 6 ay dolmadan tamamlanmalıdır.

Macaristan Oturum İzin Başvurusu

Sizden talep edilen belgelerin eksiksiz sunulmasına dikkat etmeli ve belgelerinin birbirini destekliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Hiçbir eksik bilgi içermeyecek şekilde doldurulması gereken vize başvuru formu doğru bilgi içermelidir.

Başvuru formu doldurulduktan sonra kişisel belgeler de ibraz edilmelidir. Oturum amacına göre değişen belgeleri mutlak suretle sunmanız oturum iznini alabilmeniz de önemlidir.

Macaristan oturum izin başvurusu konusunda evrakların hazırlanması ile birlikte vize başvuru ücreti de ödenmelidir. Eksiksiz şekilde ödemesi yapıldıktan sonra da dekontu başvuru dosyasında mutlaka bulundurulmalıdır.

Değerlendirme esnasında bu tür esaslara dikkat edildiğini unutmamanız sonucun olumlu olabilmesi açısından önemlidir. Oturum izni ile alakalı unutulmaması gereken bir diğer ayrıntı ise 6 yaşın üzerinde ki başvurularda parmak izi ibrazıdır. Parmak izi ibrazı yapılırken başvuru sahibinin fotoğrafı çekilerek dijital platforma aktarımı da yapılmaktadır.

Oturum iznini Macaristan konsolosluğuna yapmanız mümkün olurken doğrudan Macaristan’da ki ilgili kuruma da yapabilirsiniz. Başvurularınızı Göç ve Vatandaşlık bürosuna yapmanız mümkündür.

Belgelerin hazırlanması ve son başvurunun yapılması anına kadar ki zamanda mutlaka kontrolleri tekrardan gözden geçirmelisiniz.

Küçük hatalar yüzünden verdiğiniz emeklerin boşa gitmemesi ve yaptığınız harcamaların hiç olmaması için dikkatli olmanızda fayda var. Tüm detayları inceleyen uzmanlarımızdan bu hususta destek alabilir ve başvurunuzu sorunsuzca yapabilirsiniz.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi