Madagaskar Vatandaşlık 

Madagaskar Vatandaşlık

Madagaskar Vatandaşlık 
Madagaskar Vatandaşlık şartları çok fazla olmamakla birlikte belirli kurallara dayanmaktadır. Eğer bir kişi Madagaskar vatandaşlık haklarından yararlanmak istiyorsa bunun en net ve kolay yolu babadan gelme olmaktır.

Yani eğer babanız Madagaskar vatandaşlık haklarına sahipse siz de Madagaskar vatandaşlık haklarına sahip olmuş oluyorsunuz demektir. Madagaskar vatandaşlık işlemleri ile ilgili en doğru bilgiyi vize ofisi danışmanımızdan alabilirsiniz.

Eğer babanız Madagaskarlı değilse ve başka yol tercih etmeyi düşünüyorsanız diğer vatandaşlık yollarını denemelisiniz. Bu yollardan biri de evlilik ile Madagaskar vatandaşı olmaktır. Evlilik ile Madagaskar vatandaşı olabilmektesiniz. Bununda belli başlı kuralları vardır. Madagaskar’da evlendikten sonra 2 yıl evliliğinizin deneme süresi vardır.

Verilen 2 senelik evlenme deneme sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz ve evlilik devam ederse vatandaşlık için gerekli işlemler başlatılmaktadır. İşlemler başlatılmadan önce evlilikte herhangi bir sorun yaşanmaması büyük önem arz etmektedir. Eğer boşanma gibi evliliği resmi olarak kayıtlarda hükümsüz kılan bir durum olursa vatandaşlık hakkınız yok sayılmaktadır.

Bir başka yol ise doğum ile Madagaskar vatandaşı olmaktır. Eğer bebeğinizin Madagaskar vatandaşı olmasını istiyorsanız doğumunuzu Madagaskar’da yapmanız gerekmektedir. Madagaskar ülke sınırlarında doğan bebekler direk Madagaskarlı olarak nüfusa geçmektedir. Böylelikle çocuğunuz hükmen bütün vatandaşlık haklarından yararlanabilmektedir.
 

Madagaskar Cumhuriyeti sizi vatandaş kabul edebilmesi için sizin fizyolojik ve psikolojik sağlınıza da dikkat etmektedir. Fizyolojik ve psikolojik sağlığınızın yerinde olması gerekmektedir. Eğer fizyolojik olarak ya da psikolojik olarak gerekli seviyede değilseniz vatandaşlığa kabul edilmeyebilmektedir.

Madagaskar Vatandaşlık İçin Gerekenler

Madagaskar vatandaşlık için evrak işlemleri yerine daha çok kişinin bulunduğu konum ön planda durmaktadır. Gerekli yönlendirmeler için vizeofisi.com sitesini ziyaret edebilir ya da vize ofisi şubelerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vatandaşlık için eğer kişinin babası Madagaskar Cumhuriyeti vatandaşıysa çocukları da hükmen Madagaskar Cumhuriyeti vatandaşı sayılmaktadır.

Eğer sizin Madagaskar Cumhuriyetinde herhangi bir ilişkiniz yoksa ama çocuğunuzun Madagaskar Cumhuriyeti vatandaşı olmasını istiyorsanız çocuğunuzun doğumunu orada yapmanız yeterli olacaktır. Çocuğunuz Madagaskar hükümetinin tüm vatandaşlık haklarından yararlanacaktır.

Eğer kendiniz şahsi olarak vatandaş olmak istiyorsanız Madagaskar’da bir evlilik gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yapacağınız bu evlilik en az 2 sene sürmek zorundadır. Evliliğin resmi süreci 2 seneden önce sona ererse tüm vatandaşlık başvurularınız yok sayılacak ve Madagaskar Cumhuriyetinin vatandaşlık haklarından yararlanamayacaksınızdır.

Madagaskar Vatandaşlık İçin Seyahat Bilgileri

Madagaskar vatandaşlık işlemlerinizi yapıp Türkiye’den Madagaskar’a gitmek istiyorsanız direk uçuş sağlanmamaktadır. Aktarma yapmanız gerekmektedir. Aktarma yapılacak ülkeler elinizde vize ve konaklama kuralları ile ilgili yeteri kadar bilgi olmalıdır. Gerekli işlemler için Türkiye’nin her yerinde vize ofisi ile iletişime geçebilir size en yakın ofisi ziyaret edebilirsiniz.

Aktarma yapacağınız ülkede 1 gün kalsanız dahi o ülkenin sizden vize isteme durumu olabilmektedir. O yüzden gitmeden önce detaylı araştırma yapmanız gerekmektedir. Eğer ki gerekli evraklar hazırlanmazsa aktarma yerinde resmi işlemlerde sorun yaşanabilmektedir. Madagaskar’a ulaşımınız gecikebilir ya da gerçekleşmeyebilmektedir.

Madagaskar Vatandaşlık İçin Sağlık Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Madagaskar’a gitmeden önce bazı sağlık önlemleri almaları gerekmektedir. Ülkeye gidilmeden önce sağlık bakanlığının yaptığı uyarılar takip edilmelidir. Gerekli bilgilere vizeofisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğer vatandaşlık işlemlerinizi tamamladıktan sonra ülkeye ilk kez gidecekseniz seyahatinizden en az 10 gün öncesinde sarıhumma aşısı yaptırmak zorundasınızdır.

Madagaskar’ın sahil kesimlerinde sıtma yaygın olup, ülkenin bu bölgesinde yaşamayı tercih edecek kişilerin gerekli koruyucu önlemleri almaları sağlık açısından fayda sağlayacaktır. Genel sağlık kuralları Türkiye Cumhuriyetine göre ayrıcalıkla titizlik gerektirmektedir. Ayrıca temizliğe ekstra özen gösterip şebeke sularını içmemeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

  1. Madagaskar VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi