Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar vize işlemleri Madagaskar Cumhuriyetine gitmeyi düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının aldığı vizedir. Hususi, diplomatik, hizmet ve umuma mahsus pasaportlarının Madagaskar tarafından sorumlu tutulduğu vize işlemleridir. Madagaskar vize işlemleri, vize için gerekli belgelerin kontrolü ve başvuru sürecinin takibi Madagaskar vize ofisi tarafından yapılmaktadır.

Öğrenim amaçlı seyahat, ticari ve çalışma için yapılan vize başvuruları Madagaskar vize ofisi tarafından kabul etmektedir.

Madagaskar vizesi için başvuru yapmadan önce vize işlemleri ve Madagaskar vizesi için gerekli evrak listesine vizeofisi.com sitemizden ulaşabilirsiniz.

Madagaskar Vize işlemleri yapılmadan önce gerekli olan evrak ve başvuru bilgilerinin tamamını Madagaskar vize ofisi tarafından öğrenebilirsiniz. Gerekli evraklar vize ofisi tarafından verilir ve kontrol edilerek konsolosluğa gönderilir.

Diğer ülkelerinki olduğu gibi Madagaskar konsolosluğunda vize işlemleri de vize ofisi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Resmi mecralar tarafından kabul edilmektedir. Madagaskar vize başvurusu için şahsen başvuru zorunluluğu yoktur.

Vize işlemleri ile ilgili alınan kararların tamamı Madagaskar büyükelçiliği tarafından onaylanmaktadır. Vize ofisi başvurunun onayına müdahil olamaz. Vize iptali sonucunda vize ücreti iade edilmez. Madagaskar vizesi için gerekli evrak ve bilgilere vizeofisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Madagaskar Vizesi Nasıl Alınır?

Madagaskar Cumhuriyetine seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herhangi bir umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibiyse Madagaskar vizesine tabidir. Ancak Madagaskar vizesi sınır kapısından da alınabilmektedir. Yalnız bu uygulama sadece Madagaskar’a turistlik gezi amacı ile gitmek isteyen kişilere uygulanmaktadır. Tabii ki sınır kapısında vize onayı almanın bir garantisi yoktur ve onunda belirli şartları bulunmaktadır.

Madagaskar’a vize başvurusu yapmak isteyenler Türkiye’nin her yerinden vize ofisi tarafından kolaylıkla başvuru yapabilirler.  Vize başvurusu yapmak isteyenler size en yakın ofisi ziyaret edebilir, iletişime geçebilirsiniz. Ya da vizeofisi.com adresinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Başvuru yapan kişiye ait pasaportun minimum bir yıl daha geçerlilik süresi olması istenmektedir. Pasaportun 10 yıldan eski olması ya da yıpranmış olması halinde yeni pasaport çıkartılarak başvuru yapılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü vize başvurusu kabul edilse ve vize alsanız dahi Madagaskar sınır kapısındaki yetkililer pasaportun eski, yıpranmış ve tarihi eski olması nedeni ile ülkeye giriş yapılmasına izin vermeme hakkına sahiptirler.

Madagaskar Vizesi İçin Başvuru Formu

Madagaskar vize işlemleri için başvuru formu Madagaskar’ı ziyaret edecek kişilerin titizlikle doldurması gereken bir formdur. Madagaskar konsolosluğu vize başvuru formunu doldurulması halinde sizin hakkınızda gerekli kapsamlı bilgiye ulaşacaktır. Formu doldururken büyük harflerle açık ve net cümlelerin kullanılması önem arz etmektedir. Pasaport bilgileri ve form arasında bilgi çatışması olursa vize ret yiyebilir.

 

Seyahat Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Madagaskar’a gerek ticari gerekse de turistik amaçlı yapılacak tüm seyahatler için Dış işleri bakanlığı tarafından yayınlanmış uyarıların dikkate alınması oldukça önemlidir. Bu uyarılar doğrultusunda gerekli sağlık ve temizlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Bu duyurular ile ilgili tüm güncel bilgilere vizeofisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Madagaskar seyahati öncesinde mutlaka sarıhumma aşısı yaptırılması zorunlu tutulmaktadır. Bu uygulama tüm ülke vatandaşlarının başvuruları içinde geçerli olan bir zorunluluktur. Sarıhumma aşısının yapıldığına dair belgenin de ülkeye giriş sırasında mutlaka kişilerin yanında olması gerekmektedir. Özellikle sahil kısımlardaki yaygın sıtma rahatsızlığına karşı da dikkatli olunması ve mutlaka gerekli önlemlerin alınması gerektiği söylenmektedir.

Madagaskar Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Madagaskar Vize işlemleri için gereken işlemler tamamlandığında ortalama 5 ile 7 iş günü içerisinde çıkabilmektedir. Ek evrak istenme durumlarında ise bu süre değişiklik göstermektedir. Planlarınızda sorun yaşamamak adına 15-20 gün önceden başvuru yapmak süreci daha sağlıklı kılmaktadır.

  1. Madagaskar VİZESİ
  2. Turistik Vize
  3. Ticari Vize
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi