Mali Oturum İzni

Mali Oturum

Mali Oturum İzni

Mali’de uzun süreli ikamet hakkını elde etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin oturum izni için başvuruda bulunmaları öneriliyor. Mali, Batı Afrika’da en dikkat çeken ve farklı bir kültüre sahip olan bir ülkedir.

Bu ülkede yaşamak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle oturum izni başvurusunda bulunmaları faydalı olacaktır. Oturum izni, Mali ülke sınırları içerisinde 90 günden daha uzun bir süre ikamet etmek isteyen kişilerin başvuruda bulunması gereken bir vizedir. Mali için oturum izni başvurularınızı Mali vize ofisi aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Mali Oturum İzni Nedir?

Mali için uzun süreli vize grubunda yer alan oturum izni, yabancı uyruklu kişilerin Mali sınırları içerisinde uzun süre ikamet etmesini sağlıyor. Bu kapsamda Mali ülke sınırları içerisinde bir müddet yaşamak isteyenlerin bu vize çeşidine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Oturum iznine sahip olmak için yabancı uyruklu kişilerin bir takım kriterleri de karşılıyor olmaları gerekiyor. Bu kriterlerin başında ise Mali’de ikamet edilecek süre boyunca maddi herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağının kanıtlanması geliyor.

Mali’de iş hayatına atılmak isteyen ya da ekonomik faaliyetlerde bulunmak isteyenlerin Mali için çalışma izni başvurularını da yapmaları bekleniyor. Bu sayede oturum izninin alınması da kolaylaşıyor. Çalışma hayatına atılmayacak kişilerin ise Mali’de ikamet ettikleri süre boyunca maddi sorumluluğu üstelenen bir sponsora ihtiyaçları bulunuyor. Tüm bunlar karşılandığı takdirde Mali için oturum izni almanız da kolaylaşabiliyor.

Mali için oturum ve çalışma izni gibi uzun süreli vizeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Mali Oturum İzni Başvuru Süreci

Mali için oturum izni başvurularınızı Mali vize ofisi aracılığı ile yapmanız mümkündür. Bunun için de ilk önce bir başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Oturum izni için başvuruda bulunacak kişilerin formda yer alan her soruya doğru cevaplar vermesi beklenmektedir.

Oturum izni başvuru formunun doldurulmasının hemen ardından oturum izni için gerekli belgelerin beyan edilmesi aşamasına gelinir. Bu aşama oturum izni başvurularının en önemli aşaması olarak kabul edilmektedir. Oturum izni için gerekli olan evrakların kapsamlı listesi vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır.

Belge listesinde yer alan belgelerin eksiksiz ve doğru bilgiler ışığında ibraz edilmesi zorunludur. Aynı zamanda beyan edilecek belgelerin tümünün güncel tarihli olmasına da dikkat edilmelidir. Belge beyanı aşamasında meydana gelen sıkıntılar sebebi ile oturum izni başvurunuz olumsuz yanıtlanabilir.

Mali Oturum İzni İçin Gerekli Evrakların Listesi

Mali için oturum izni başvurusunda bulunmayı düşünenlerin bazı evrakları beyan etmeleri de zorunludur. Oturum izni için gerekli evrakların arasında; pasaport, kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, oturum izni talep dilekçesi, oturum izni başvuru formu, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası ve varsa Mali çalışma izni belgesi yer almaktadır.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve Mali çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası ve Mali çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Mali’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerini barındıran belgeler,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, Mali’de bulunan bir eğitim kurumundan alınan kabul mektubu, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Mali’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerini barındıran belgelerin de ek olarak beyan edilmesi zorunludur.

  1. Mali VİZESİ
  2. Oturum İzni
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi