• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Malta Vizesi

Malta vize istiyor mu; bordo pasaporta sahip kişilerin her türlü seyahatlerinde vize alması zorunludur. Ancak yeşil, gri ya da siyah pasaporta sahip kişiler yalnızca tek seferde 90 günden uzun olacak seyahatlerinde vize almalıdır.

Malta vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle konsolosluğa başvuruda bulunması gerekiyor. Yapılan başvuruları konsolosluk inceleyerek kişinin vize alma hakkını onaylar. Malta için gerçekleştirilecek seyahat türünüze uygun uzunlukta vize talebinde bulunabilirsiniz.

Malta vize başvurusu için kişilerin iki noktaya dikkat etmesi önemlidir; randevu ve evraklar. Malta Başkonsolosluğu’na yapılan başvuruların tamamı randevu yöntemi ile yapılır. Randevusu olmayan kişiler başvuruda bulunamaz. Ayrıca başvuru sırasında evraklarınızın eksiksiz olması de önemlidir.

Başvuru sırasında teslim etmeniz beklenen Malta vizesi evrakları; pasaport, maddi durumunuza ilişkin belgeler, iki adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, rezervasyonlarınız, başvuru formu, dilekçesi ve taahhütnamesi. Alacağınız vize türüne göre ekstra belgeler de istenecektir.

Malta vizesi ücreti her yıl güncel olarak yenilenir ve çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Malta vizesine dair her şeyi öğrenmek için Vize Ofis ile şimdi iletişime geçin.

Kategoride Ara
Malta Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Malta Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Malta Cumhuriyeti Vize İşlemleri sadece Malta Konsolosluğunun akreditasyona tabi tuttuktan sonra yetki verdiği yetkili vize merkezleri ve yetkili danışma merkezleri ...

  • 29
  • 0
  • Malta Vizesi
Malta Vizesi Sık Sorulan Sorular
Malta kısa süreli vizeler için Malta dış temsilciliklerine direkt başvuru yapılamaz, vize aracı kurumlar vasıtasıyla vize başvuruları kabul edilir. Seyahat amacını belirleyen vize başvuru sahipleri talep edecekleri vize türünde gerekli evrakları tamamlayarak vize başvuru merkezine iletirler. Vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize işlemleri tamamlanır. Uzun süreli vizelerde Malta dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmak gerekmektedir.
Malta kısa süreli vizeleri almak vize başvuru merkezleri aracılığı ile tamamlanan bir vize başvuru süreci sonucu mümkündür. Aracı kurum hizmetleri vize başvuru sürecini son derece kolaylaştırmaktadır. Ek hizmetler vize başvurularını konforlu hale getiren hizmetlerden oluşmaktadır.
Malta Schengen vize sistemine dahil bir ülkedir, Umumi Pasaport sahipleri Malta seyahatleri için vize almak durumundadır. Diplomatik pasaport sahipleri, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.
Malta vize ücreti yetişkinler için 80 Euro olarak açıklanmıştır. 6-12 yaş arası çocuklardan vize harcı olarak 40 Euro talep edilir. 0-6 yaş arasındaki çocuklar için bir ücret ödenmez. Uzun süreli D tipi vize ücretleri 100 Euro civarındadır. Uzun süreli Eğitim vizeleri 70 Euro’dur.
Ekşi sözlük sitesinde Malta vizesi hakkında kişisel yorumlar bulunmaktadır. Schengen kısa süreli vizeleri ve Malta vizeleri hakkında kişisel tecrübeleri okumak isteyenler Ekşi Sözlük İnternet sitesini ziyaret edebilir.
Kısa süreli Malta seyahatinde bulunacak kişiler seyahat amaçlarını belirleyerek vize başvuru merkezlerine başvuru yapabilirler. Vize türüne göre istenen evraklar tamamlanır ve vize başvuru merkezlerine iletilir. Vize başvuru işlemleri uzman danışmanlar tarafından tamamlanacaktır. Uzun süreli vizelerde vize başvuru sahipleri Malta dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmalıdır.
Şubat 2020 tarihinde açıklanan Malta vize ücreti 80 Euro bedellidir. Anlaşmalı ülke vatandaşları ve 6-12 yaş arası çocuklar 40 Euro öderler. 6 yaşına kadar olan çocuklar için ücret alınmaz.
whatsapp