Malta Cumhuriyeti Oturum İzni

Malta Oturum

Malta Cumhuriyeti Oturum İzni

Malta Cumhuriyeti Oturum İzni almak isteyen kişiler anayasa tarafından önceden belirlenmiş şartları sağlayarak oturum izni başvurusunda bulunabilirler. Genel anlamda oturum izni almak isteyen kişilerin izlediği yollar bellidir. Bu yollar çalışma vizesi izni ile oturum izni alma, erasmus vizesi yani eğitim öğretim vizesi ile oturum izni alma, evlilik ve aile birleşimi yolu ile oturum izni alma, yatırım yapma yolu ile oturum izni alma ve göçmen politikası ile oturum izni alma gibi yollardır.

Ancak oturum izni kişinin içinde bulunduğu sosyal duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu konuda en doğru yardımı Malta Konsolosluklarından alabilirsiniz. Malta Cumhuriyeti schengen vizesi standartlarını kabul etmiş olan bir Avrupa Birliği ülkesidir.

Bu yüzden yukarıda belirttiğimiz oturum izni alma yolları için öncelikle schengen vizesi almaya hak kazanmış olmalısınız. Bu yüzden öncelikle amacınıza uygun şekilde bir schengen vizesi talep başvurusu oluşturmalısınız. Talep başvurunuzun değerlendirilmesi ve sonunda onay alması durumunda Malta Cumhuriyeti Devletinden oturum izni talep edebilirsiniz.

Malta Cumhuriyeti çalışma vizesi alarak orada faaliyet gösteren bir firma, şirket, kurum ve ya kuruluşta çalışan bir kişi aynı zamanda otomatik olarak çalışma izni de almış olur. Çalışma izni tahsis edilen kişi normal şartlar altında çalıştığı firma, kurum ve ya kuruluş ile sözleşmesi bittiğinde eğer yetkili kişiler tarafından uzatılma talep edilmez ise belirlenen süre sonunda ülkesine dönmeyi kabul etmiş sayılır.

Ancak orada çalışma izniniz bulunduğu sürece oturum izniniz de bulunmaktadır. Oturum izninizin süresi schengen çalışma vizenizin süresi kadardır. Malta Cumhuriyeti sınırlarına ayak bastığınız andan itibaren çalışma izniniz başlamaktadır.

Ancak oturum izniniz önceden anlaşarak sözleşme, protokol ve ya kontrat imzaladığınız firma yetkilileri tarafından sizin adınıza en geç 3 (üç) ay içinde alınmalıdır.

Malta Oturum izni süreniz olduğunda tekrardan adına çalıştığınız firma yetkilileri eğer sizinle çalışmaya devam etmek istiyorlar ise gerekli evraklar ile sizin adınıza schengen çalışma vizenizi ve oturma izninizi uzatmalıdır.

Bu işlemler genel olarak firma yetkilileri tarafından yapılmaktadır ancak bazı durumlarda ve ya bazı firma, kurum ve ya kuruluşlar tarafından gerekli evrakların temini yapılarak çalışana verilmekte ve işlemleri kendisinin tamamlaması istenmektedir.

Malta Cumhuriyeti’nde erasmus eğitim ve öğretim vizesi ile bulunan öğrenciler aynı zamanda otomatik olarak Malta Cumhuriyeti oturum izni de almış sayılırlar. Ancak bu oturum izninin süresi öğrencinin kabul edildiği eğitim ve öğretim programının tamamını kapsamayabilir.

Burada anlatmak istediğimiz konu eğer öğrenci 4 (dört) yıl süre ile bir lisans programına kabul edilmiş ve kayır olmuş ise Malta Konsolosluğu schengen erasmus vizesi kapsamında öğrenciye 4 (dört) yıl süre ile vize vermemektedir.

Schengen öğrenci vizeleri 3 (üç) ile 12 (on iki) ay arasında değişiklik göstermektedir. Öğrenci vize bitim tarihi gelmeden halen eğitim ve öğretime devam ettiğine dair gerekli evrakları okul yetkililerinden resmi ıslak imzalı ve kaşeli olarak alarak erasmus eğitim vizesi süresini oturum izni süresini uzatmalıdır.

Bu sürecin takibini yapmak ve gerektiği zamanda schengen erasmus vizesi talep başvurusunu yenileme ve uzatma işlemleri yapmak öğrencinin sorumluluğundadır.

Malta Cumhuriyeti evlenme ve aile birleşimi yolu ile ve yatırım yapma yolu ile de oturum izni vermektedir. Bu konular hakkında daha detaylı bilgiyi de yetkili vize merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Yetkili vize merkezimiz de ki alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sizlere Malta konsolosluğunun schengen vizesi hakkında bütün bilgileri vererek size ve amacınıza en uygun vizeye sahip olmanız konusunda en güvenilir, en hızlı ve en sorunsuz şekilde yardımcı olacaklardır.

 

Meta : Malta Cumhuriyeti Oturum İzni, Malta Cumhuriyeti Oturum İzni nasıl alınır, Malta Cumhuriyeti Oturum İzni gerekli evraklar, Malta Cumhuriyeti Oturum İzni şartlar nelerdir, Malta Cumhuriyeti öğrenci Oturum İzni, Malta Cumhuriyeti çalışma Oturum İzni, Malta Cumhuriyeti evlilik Oturum İzni, Malta Cumhuriyeti yatırım yolu ile Oturum İzni

Malta Cumhuriyeti Oturum İzni

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi