Malta Cumhuriyeti Vizesi

Malta Vize İşlemleri

Malta Cumhuriyeti Vizesi

Malta Cumhuriyeti Vize İşlemleri sadece Malta Konsolosluğunun akreditasyona tabi tuttuktan sonra yetki verdiği yetkili vize merkezleri ve yetkili danışma merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden şahısların kendi başına oluşturdukları vize talep başvurularını Malta Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye tabi tutulmadan ret cevabı almaktadır. Malta Cumhuriyeti’ne seyahat planı yapan kişiler schengen vizesi sahibi olmalılardır.

Schengen vizesi sahipleri sadece Malta Cumhuriyeti’ne değil schengen vizesi ile ziyaretçi kabul eden bütün ülkelere seyahat planı yapabilir ve gerçekleştirebilirler.

Bordo renk pasaporta sahip olan yani umuma mahsus pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları Malta Konsolosluğunun vize talep başvurusu prosedürlerine tabidir. Yani Malta Konsolosluğunun belirlemiş olduğu asgari şartları sağlamak ile yükümlüdürler.

Malta Konsolosluğu yetkili vize merkezlerince kendilerine ulaştırılan vize talep başvurularını 7 (yedi) ile 10 (on) gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Bu süreç bazı zamanlarda uzayabilmektedir. Sürecin uzamasının sebeplerin başında Malta Konsolosluğu çalışanlarının vize talep başvurusunda bulunan şahıs hakkında daha fazla bilgi edinmek istemesi üzerine ek evrak ve belgeler talep etmesi sureti ile gerçekleşmektedir.

Bunun yanı sıra bazı zamanlarda Malta Cumhuriyeti resmi ve dini tatil günleri ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi iş günleri ile çakışması durumunda da gecikmeler yaşanabilmektedir.

Malta konsolosluğunca genel anlamda istenilen ortak evraklar bilinmektedir. Ancak bütün vize türlerine göre evraklar değişiklik göstermektedir. Bu yüzden vize talep başvurusunda bulunacak şahısların yetkili vize merkezimize gelerek, telefonla arayarak ve ya mail yoluyla irtibata geçmesini tavsiye etmekteyiz.

Alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sizler için en uygun vize türünü belirleyerek hiç sıkıntı yaşamadan güvenilir, hızlı ve güne özel kampanya fiyatları ile paranız cebinize kalacak şekilde en uygun şekilde vize talep başvurunuzu oluşturacaklardır.

Sizlere sadece evinizin sıcaklığında bekleyerek işlemlerinizin tarafımızca tamamlanması kalacaktır. Eğer son 5 (beş) yıl içerisinde schengen vizesi talep başvurusunda bulunmuş ve ya schengen vizesi almış iseniz konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan tüm işlemleriniz tarafımızca en hızlı şekilde yürütülecektir.

Malta  vizesi

Sizler sadece bizlerle iletişime geçerek amacınıza en uygun vize türünü belirlemek ve gerekli evrakları bizlere kargo yoluyla göndermek kalacaktır. Vize talep başvurunuzun geri kalan tüm adımları tarafımızca atılacak ve onaylanan vize talep başvurunuz, pasaportunuz ve diğer onaylı evraklarınız sizin belirlediğiniz adrese kargo yolu ile gönderilecektir.

Malta konsolosluğu vize talep başvurularını amacına göre değerlendirmektedir. Amacı dışında kullanılan ve ya kullanılmaya çalışan vizelerin tespiti durumunda Malta Cumhuriyetinin anayasasında daha önceden belirlenmiş olan cezai yaptırımlar uygulanır.

Eğer tespit edilmiş olan kötüye vize kullanımı ve ya amacı dışında vize kullanımı ağır bir suç içeriyorsa Malta Cumhuriyeti vizesi olan şahsın vizesini iptal ederek ülkeden sınır dışı edebilir. Bu gibi durumlarda tekrardan aynı şahıs vize başvurusunda bulunamaz. Bulunmak istese dahi vize talep başvurusu ret cevabı alır.

Malta Konsolosluğu çalışanları bu konulara çok önem göstermektedir. Ayrıca malta cumhuriyeti ülkesine ziyaret etmek amacı ile vize talebinde bulunan kişileri schengen vizesi ile kabul ettiği için vizenizin kötüye kullanımı ve ya amacı dışında kullanımı konusunda cezai işleme tabi tutulmanız karşısında diğer schengen vizesi ile ziyaretçi kabul eden ülkelere de vize talep başvurusunda bulunamazsınız.

Vizesi herhangi bir sebepten ötürü red cevabı alan ve ya iptal edilen şahıslar vize talep başvurusu sırasında ödedikleri vize harç ücretlerinin ne tamamını ne de kısmi bir miktarını geri iade alamazlar.

 

 

Meta: Malta Cumhuriyeti Vize İşlemleri, Malta Cumhuriyeti Vize İşlemleri nasıl yapılıri Malta Cumhuriyeti Vize İşlemleri gerekli evraklar, Malta Cumhuriyeti Schengen vizesi, schengen vizesi

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi