Meksika Form ve Dilekçe

Meksika Vize Formu

 

Meksika vize formu, Meksika seyahati gerçekleştirmek için Meksika ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır.

Meksika Vize Formu, Meksika Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Meksika vize başvuru formu, Meksika vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Meksika vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Meksika vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Meksika ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Meksika vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Meksika vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

Meksika  dilekçe

Meksika vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Meksika’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Meksika’ ya giriş işlemleri Meksika sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Meksika Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Meksika vize başvuru merkezlerinden ya da Meksika Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Meksika vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Meksika vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Meksika vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
AYSEGUL AKBAS 2020-07-21 19:57:09 Cevabı Görüntüle
merhaba meksika ulkesine multiple giris turistik vize almak istiyorum, online vize istemiyorum zira en son seyehatimde ulkeye giremedim bu yuzden pasaporta basili bir vize istiyorum, yardimci olabilirmisiniz.