Mikronezya Vize Formu

Mikronezya Form ve Dilekçe

Mikronezya Vize Formu

 

Mikronezya vize formu, Mikronezya seyahati gerçekleştirmek için Mikronezya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Mikronezya Vize Formu, Mikronezya Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Mikronezya vize başvuru formu, Mikronezya vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Mikronezya vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Mikronezya vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Mikronezya ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Mikronezya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Mikronezya vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Mikronezya İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Mikronezya vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Mikronezya’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Mikronezya’ ya giriş işlemleri Mikronezya sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Mikronezya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Mikronezya vize başvuru merkezlerinden ya da Mikronezya Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Mikronezya vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Mikronezya vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Mikronezya vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi