nijer-vize-basvuru-formu

Vize Başvuru Formu

Nijer Vize Formu

Nijer vize başvuru işlemlerinde Nijer vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Nijer seyahatleri gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerinin Nijer ülkesi kapsamında vize başvurusunda ilgili vize işlemi iNijer başvuruda bulunması gerekmektedir.

Başvuru işlemleri iNijer, istenilen evrakların tamamlanması gerekmektedir. Nijer vize başvuru formu ise bu evraklar arasında en önemli belgeyi oluşturmaktadır. Diğer başvuru evrakları ile birlikte tutarlılık göstermesi bu açıdan önemlidir. Vize başvuru formunun başvuru sahibi tarafından doldurulması gerekmekte ve bu başvuru sahibinin fotoğrafı ile ıslak imzasını barındırması gerekmektedir.

 

Nijer Vize Formu Doldurma

Nijer vize başvuru formu doldurmak iNijeri öncelikli olarak bir adet form edinmek gereklidir. Nijer Konsolosluğu resmi web adresinden ya da Nijer Konsolosluğu ile vize başvuru merkezleri, seyahat acentelerinden vize başvuru formu temini yapılabilmektedir.

Nijer vize başvuru formu vize başvurusunda bulunacak olan kişi tarafından tükenmez kalem ile Türkçe karakter kullanılmadan doldurulmalıdır.

Nijer vize başvuru formu Nijer Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Bu formun doldurma aşamasında İngilizce olarak ve Türkçe karakter kullanılmadan doldurulmuş olması önemlidir.

Başvuru formunun doldurulmasının ardından ilgili fotoğraf yerine 35 x 45 mm. boyutunda bir adet biyometrik fotoğraf yapıştırılması ve bilgilerin doğruluğunu onaylamak kaydıyla da en alt bölüme başvuru sahibinin ıslak imzasının atılması gerekmektedir.

Nijer vize başvuru formunda yer alan soruların eksiksiz şekilde ve doğru olarak yanıtlanması gerekmektedir. Gerçeğe uygunluk göstermesi, başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi açısından önemlidir.

Başvuru formunda yanlış ve hatalı bir bilgi tespit edilmesi hâklinde vize bal vuru işlemlerinde usulsüzlük yapıldığı öngörülecektir. Bununla birlikte Nijer giriş ve çıkış işlemleri hususunda başvuru sahibi cezalandırılacaktır. Ayrıca vize başvuru reddi yaşanacak ve başvuru sahibinin Nijer Konsolosluğu tarafından vize onaylanma süreci ne yazık ki gerçekleşmemiş olacaktır.

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi