Nijer Oturum İzni

Nijer Oturum

Nijer Oturum İzni

Nijer ülke sınırları içerisinde 90 günden daha uzun bir süre ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin oturum izni için başvuruda bulunmaları gerekiyor. Nijer oturum izni, uzun süreli vize çeşitleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda oturum izni sayesinde bir diğer uzun süreli vize olan çalışma izni başvurusu da yapılabiliyor. Elbette oturum izni başvurusunda bulunmak isteyenlerin bazı kriterleri de karşılıyor olmaları bekleniyor. Nijer için oturum izni başvurularınızı Nijer vize ofisi ile yapabilirsiniz.

Nijer Oturum İzni Nedir?

Nijer için uzun süreli vize çeşitleri arasında yer alan oturum izni, ülke sınırları içerisinde 90 günden daha uzun bir süre konaklamanızı sağlıyor. Nijer oturum izni ile aynı zamanda çalışma izni başvurularını yapmanıza da izin veriliyor. Oturum izni, geniş kapsamlı prosedürlere sahip bir vize çeşidi olduğundan başvuruda bulunacak kişilerin de bazı kriterleri karşılıyor olmaları isteniyor.

Oturum izni için ilk etapta Nijer ülke sınırları içerisinde ikamet ederken maddi olarak herhangi bir problem yaşanmayacağının garantisi verilmelidir. Bu yüzden oturum izni için başvuruda bulunurken çalışma izni için de başvurulması gerekiyor. Oturum iznine sahip olup çalışma hayatına atılmayı tercih etmeyenler için de ülkede ikamet edilen süre boyunca bir sponsora gerek duyuluyor. Oturum izni için başvuran kişilerin gerek çalışma izni belgelerini gerekse de sponsora ait belgeleri beyan etmeleri zorunludur.

Nijer için diğer uzun ya da kısa süreli vize çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz. Nijer vize ofisi aracılığı ile oturum izni başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Nijer Oturum İzni Başvuru Süreci

Nijer için oturum izni başvurularında ilk önce bir vize formunun doldurulması bekleniyor. Vize formunda yer alan her sorunun doğru yanıtlanması da bu süreçte büyük önem taşıyor. Formda iletişim bilgilerinizin yer alacağı sorulara bilhassa özen gösterilmesi öneriliyor. Vize takip süreci boyunca Nijer vize ofisi temsilciniz sizinle irtibata bu sayede geçebiliyor.

Vize formunun eksiksiz olarak doldurulmasının ardından belge beyanı sürecine geçiliyor. Bu süreçte vize ofisi temsilciniz tarafından size bir belge listesi sunulacaktır. Sizin d yapmanız gereken listede yer alan her belgeyi eksiksiz olarak beyan etmektir. Bu süreç herhangi bir vize başvurusu için en önemli süreçlerden biridir.

Nijer Oturum İzni İçin Gerekli Evrakların Listesi

Nijer için oturum izni başvurusunda bulunmayı düşünen Türkiyeli vatandaşlarımızın bazı belgeleri beyan etmeleri gerekiyor. İbraz edilmesi gereken belgelerin arasında; pasaport, en az 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, sağlık raporu, oturum izni başvuru dilekçesi, oturum izni talep formu ve varsa Nijer çalışma izni belgesi yer alıyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; SGK hizmet döküm belgesi, maaş bordrosu, Nijer’den gönderilen iş kabul mektubu ve çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Nijer’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi öğrenci ise; Nijer’de bulunan bir eğitim kurumu tarafından gönderilen kabul mektubu, öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Nijer’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, Nijer çalışma izni ve hem kişisel hem de şirket banka hesaplarına ait hesap özetleri gibi ek belgelerin de beyan edilmesi gerekiyor.

  1. Nijer VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi