Nijer Aile Birleşimi

Nijer Aile Birleşimi

Nijer Aile Birleşimi

Nijer için bir diğer uzun süreli vize uygulaması olan aile birleşimi vizesi ile ülkede 90 günden daha uzun süre ikamet edebilirsiniz. Aile birleşim vizesi adından anlaşılacağı üzere Nijer’de ikamet eden aile bireylerini bir araya getirmeye yöneliktir.

Özel bir vize çeşidi olan aile birleşimi ile aile bireyleri aynı ülkede yaşama şansını elde edebilirler. Bunun için de aile bireyi olunduğunu kanıtlayan belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Nijer için aile birleşimi vizesi başvurularınızı Nijer vize ofisi ile gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Nijer Aile Birleşimi Nedir?

Nijer aile birleşimi vizesi, uzun süreli vize grubunda yer alan özel bir vizedir. Bu vize sayesinde Nijer’de ikamet etme hakkına sahip olunması mümkündür.

Aynı zamanda Nijer’de yaşayan aile bireyleri ile diğer ülkelerde yaşayan aile bireylerinin bir araya gelmesi d sağlanmış olur. Bunun için de başvuruda bulunan kişilerin aile bireyleri hakkında bazı belgeleri beyan etmeleri gerekmektedir.

Aile birleşimi vizesi için beyan edilmesi gereken kanıt niteliğindeki belgelerin başında doğum ve evlilik belgesi geliyor. Bu bağlamda gerek evlat olarak gerekse de eş olarak bu uzun süreli vize için başvuruda bulunulabiliyor. Geniş kapsamlı bir vize çeşidi olan aile birleşimi vizesi için gerekli kriterleri sağlıyor olmak birincil etkendir.

Nijer için hem uzun süreli hem de kısa süreli vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz. Ayrıca Nijer vize ofisi aracılığı ile aile birleşimi vizesi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Nijer Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Süreci

Nijer aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin ilk önce vize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmaları bekleniyor.

Vize formunda yer alan her sorunun de eksiksiz ve doğru verilere dayandırılarak cevaplandırılması şart koşuluyor. Özellikle formda yer alan iletişim bilgileri sorularının net bir şekilde cevaplandırılması büyük önem taşıyor. İletişim bilgileriniz sayesinde vize ofisi temsilciniz sizinle iletişim kurabiliyor.

Vize formunun doldurulmasından sonra aile birleşimi vizesi için belge beyanı aşamasına geçiliyor. Bunun için de Nijer vize ofisi temsilciniz tarafından size bir belge listesi sunulacaktır. Sizin de üzerinize düşen görev bu listede yer alan her belgeyi eksiksiz ve güncel tarihli olarak beyan etmektir.

Nijer Aile Birleşimi İçin Gerekli Evrakların Listesi

Nijer aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunmayı düşünen kişilerin bir takım evrakları beyan etmeleri zorunludur. Beyan edilmesi gereken evrakların arasında; pasaport, aile birleşim vizesi başvuru formu, aile birleşim vizesi talep dilekçesi, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, sağlık raporu, varsa doğum belgesi ve Nijer’de ikamet eden aile bireyi tarafından gönderilen davet ya da referans mektubu yer alıyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet döküm belgesi, varsa Nijer çalışma izni belgesi ve varsa Nijer’de bulunan yasal bir iş kurumu tarafından gönderilen iş kabul mektubu,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Nijer’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; kişisel ve şirket banka hesapların ait hesap özetleri (her biri son 3 ayı içine alacak şekilde), varsa Nijer çalışma izni belgesi, varsa Nijer iş ortaklığı ya da şirket kurulum belgesi, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası ve faaliyet belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Nijer’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgelerin de ek olarak beyan edilmesi zorunludur.

  1. Nijer VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi