Nijer Ticari Vize

Nijer Ticari Vize

Nijer Ticari Vize

Nijer ticari vize aracılığı ile ülke sınırları içerisinde kısa süreli ticari faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Ticari vize, 90 güne kadar ikamet hakkı tanıyan kısa süreli ve özel bir vizedir. Nijer’de çeşitli iş alanlarında düzenlenen etkinlikler için bu vize çeşidine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ticari vize, içerisinde bazı farklı kriterleri barındırmaktadır. Bu yüzden başvuruda bulunmak isteyen kişilerin vize prosedürlerine hakim olmaları gerekmektedir. Nijer için ticari vize başvurunuzu Nijer vize ofisi ile gerçekleştirmeniz mümkündür.

Nijer Ticari Vizesi Nedir?

Nijer için kısa süreli vize grubunda yer alan bir vize çeşidi olan ticari vize, ülkede 90 güne kadar ikamet hakkı tanıyor. Ticari vize sayesinde Nijer’de ikamet ve çeşitli yasal ticari faaliyetlerde bulunma imkanını elde edebilirsiniz. Ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin Nijer’den gönderilen bir davet mektubuna da ihtiyaçları vardır.

Nijer’de yasal olarak bulunan bir iş kurumu tarafından gönderilen davet mektubunun da vize başvurusunda beyan edilecek belgelerin arasında yer alması gerekiyor. Yani davet mektubunun vize başvurusundan önce gönderilmiş olması isteniyor.

Mektupta aynı zamanda katılım sağlanacak faaliyet hakkında da bilgi verilmesi bekleniyor. Vize başvurusunda bulunacak olan kişinin ülkede hangi tarihler arasında bulunacağı ve ne gibi faaliyetler göstereceği de mektupta bildirilmesi gereken noktalardandır. Davet mektubu olmadan yapılan vize başvuruları da direkt olarak olumsuz yanıt alacaktır.

Nijer için hem uzun süreli hem de kısa süreli vize çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz. Ayrıca ülke sınırları içerisinde 90 günden daha uzun bir süre faaliyet göstermek için de Nijer çalışma izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Nijer Ticari Vize Başvuru Süreci

Nijer ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin ilk önce bir vize formu doldurmaları bekleniyor. Bunun için de Nijer vize ofisine gelerek vize ofisi temsilciniz ile bir form doldurabilirsiniz. Formda yer alan “seyahat amacı” kısmına da ülkede kısa süreli ticari faaliyetlerde bulunacağınızın bilgisini vermeniz gerekiyor. Bu sayede ticari vize için başvuruda bulunacağınız anlaşılıyor.

Vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmasının ardından belge beyanı aşamasına geçiliyor. Bu aşama her vize başvurusunun en önemli aşaması olarak adlandırılmaktadır. Bu süreçte beyan etmeniz gereken belgelerin kapsamlı listesi vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır. Size düşen görev de listede yer alan belgeleri tarihinde ve eksiksiz olarak beyan etmektir.

Ticari vize başvurusu için belge beyanı yaparken bu süreçte oluşan sorunlar sebebi ile vize başvurunuz olumsuz yanıt alabilir. Ayrıca sahte belge beyanında bulunan kişilerin de vize başvuruları direkt olarak reddedilecektir. Sahte belge beyanında bulunmanın aynı zamanda yasalar önünde d ağır yaptırımları bulunuyor.

Nijer Ticari Vize İçin Gerekli Evrakların Listesi

Nijer için ticari vize başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı belgeleri ibraz etmeleri gerekiyor. Ticari vize başvurusu için gerekli olan belgelerin arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası, Nijer’de bulunan ve yasal olarak hizmet veren bir iş kurumu tarafından gönderilen davet mektubu, ticari vize talep dilekçesi, ticari vize başvuru formu, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler yer alıyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet döküm belgesi, kişisel banka hesabına ait hesap özetleri (son 3 ayı da içine alacak şekilde) ve iş yerinden alınan izin ya da görevlendirme belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve kişisel ve şirket banka hesapların ait hesap özetleri gibi ek belgelerin de beyan edilmesi gerekiyor.

  1. Nijer VİZESİ
  2. Ticari Vize
  3. Turistik Vize
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi