Nijer Turistik Vize

Nijer Turistik Vize

Nijer Turistik Vize

Nijer için turistik bir seyahat planı oluşturmak isteyenlerin Nijer turistik vizesi için başvuruda bulunmaları bekleniyor. Nijer, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize alınmasını zorunlu koşuyor.

Bu bağlamda seyahat planınızı oluşturmadan evvel Nijer için turistik vize başvurusunda bulunmanız öneriliyor. Kısa süreli vize çeşitlerinden biri olan turistik vize ile ülkede 90 gün ikamet edebilirsiniz. Nijer için turistik vize başvurularınızı da Nijer vize ofisi ile yapabilirsiniz.

Nijer Turistik Vizesi Nedir?

Nijer için turistik vize opsiyonu ile Afrika’nın bu egzotik ülkesinde 90 güne kadar ikamet hakkına sahip olabilirsiniz. Kısa süreli vize grubu içerisinde yer alan turistik vize için başvurunuzu Nijer vize ofisi ile de yapmanız mümkündür.

Nijer turistik vizesi için herhangi bir davet mektubuna ihtiyacınız bulunmuyor. Diğer vize çeşitleri için davet ya da referans mektubu gibi ek belgeler de talep edilirken turistik vize için bu uygulamaya gerek duyulmuyor. Bunun yerine sizden talep edilen temel belgeleri toparlayarak başvurunuzu tamamlamanıza izin veriliyor.

Nijer’in egzotik doğasına ve farklı kültürüne az da olsa aşina olmak isteyen yabancı uyruklu kişilerin turistik vize başvuruları işleme alınmaktadır. Bu sayede ülkeye turistik faaliyetlerde bulunmak için giriş çıkış yapmanıza izin veriliyor. Nijer için hem kısa süreli hem de uzun süreli vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

Nijer Turistik Vize Başvuru Süreci

Nijer için turistik vize başvurusunda bulunmayı planlayan kişilerin ilk önce vize ofisine gelerek bir vize formu doldurmaları bekleniyor. Vize formunda bulunan “seyahat amacı” kısmına da Nijer’de turistik faaliyetlerde bulunulacağının bilgisi verilmelidir. Bu sayede turistik vize için başvuruda bulunmanız gerektiği netleştirilmiş olur.

Aynı zamanda vize başvuru formunda yer alan iletişim bilgileri sorularına da net ve doğru yanıtlar vermeniz bekleniyor. Formda yer alan iletişim bilgileriniz sayesinde vize ofisi temsilciniz sizinle irtibat kurabiliyor. Vize başvurunuzun takip sürecinde sizinle iletişime geçilmesi büyük önem taşıyor.

Vize formunun doldurulmasının ardından turistik vize başvurusu için belge beyanı aşamasına geçiliyor. Belge beyanı sürecinde Nijer vize ofisi temsilciniz tarafından size bir belge listesi sunulacaktır.

Listede yer alan her belgenin doğru bilgiler ışığında ve eksiksiz olarak beyan edilmesi zorunludur. Belge beyanı aşamasında meydana gelen sorunlar sebebi ile Nijer turistik vize başvurunuz olumsuz yanıt alabilir.

Nijer Turistik Vize İçin Gerekli Evrakların Listesi

Nijer için turistik vize başvurusunda bulunacak kişilerin bazı evrakları eksiksiz olarak ibraz etmeleri bekleniyor. Beyan edilmesi gereken evrakların arasında; pasaport, turistik vize başvuru formu, turistik vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, sağlık belgesi, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler yer alıyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, iş yerinden alınan izin belgesi, kişisel banka hesabın ait hesap özetleri ve SGK hizmet döküm belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Nijer’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası ve faaliyet belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Nijer’de ikamet edilecek süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler gibi ek belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

  1. Nijer VİZESİ
  2. Ticari Vize
  3. Turistik Vize
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi