• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Özbekistan Vizesi

Özbekistan vize istiyor mu; 30 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur. Ancak 30 günü aşacak seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin vize alması zorunludur. Diplomatik vizeye sahip olan kişilerin ise hiçbir seyahatinde vize almasına gerek yoktur.

Özbekistan vize ile Özbekistan içerisinde yasal olarak konaklayabilirsiniz. Yapacağınız başvuru ile öğrenci, ticari, turistik ve aile ziyareti gibi nedenlerle vizenizi alabilirsiniz. Vize işlemleri Özbekistan Konsolosluğu tarafından onaylanarak size iletilir.

Özbekistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle Özbekistan Konsolosluğu’ndan ya da yetkili vize işlemleri merkezinden randevu alması son derece önemlidir. Randevuya uygun olarak ödeme gerçekleştirilir ve tam zamanında evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edilir.

Başvuru sırasında sunmanız gereken Özbekistan vizesi evrakları; iki adet biometrik fotoğraf, pasaport, rezervasyonlar, seyahat sağlık sigortası, seyahatiniz süresince kullanacağınız banka hesap cüzdanınız, mesleğinize ilişkin belgeler, başvuru formu ve dilekçesi şeklindedir. Ancak eğitim ya da iş gibi nedenlerle vize başvurusunda bulunacaksanız uzman yardımı için mutlaka Vize Ofisi ile irtibata geçin.

Özbekistan vizesi ücreti tek seferde bir vize başvurusu için ödenen ücrettir. Bu ücret konsolosluktaki gişeye ödenir.

Kategoride Ara
Özbekistan Vizesi Hakkında
Türk vatandaşlarının 30 güne kadar olan seyahatleri için vize almalarına ve vize harcı ödemelerine gerek yoktur. Daha uzun süreli seyahatler için ödenecek harç miktarı talep edilen vize türüne göre değişiklikler gösterebilir.
Özbekistan Konsoloslukları aracılığıyla başvuru yapılabilir. Başvuru sırasında doldurulmuş ve imzalanmış matbu başvuru formu, pasaport ve son 6 ay içinde çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir. Başvuru işlemlerinin sonuçlanması 3-5 gün sürebilir.
whatsapp