ozbekistan-vize-basvuru-formu

Özbekistan Form ve Dilekçe

Özbekistan Vize Formu

 

Özbekistan vize formu, Özbekistan seyahati gerçekleştirmek için Özbekistan ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Özbekistan Vize Formu, Özbekistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır.

Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Özbekistan vize başvuru formu, Özbekistan vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Özbekistan vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Özbekistan vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Özbekistan ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Özbekistan vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Özbekistan vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Özbekistan vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Özbekistan’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Özbekistan’ ya giriş işlemleri Özbekistan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Özbekistan Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Özbekistan vize başvuru merkezlerinden ya da Özbekistan Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Özbekistan vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Özbekistan vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Özbekistan vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

  1. Özbekistan VİZESİ
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi