1. Polonya VİZESİ
  2. Aile Birleşimi Vizesi
  3. Çalışma İzni
  4. Öğrenim, Kurs Araştırma Vizesi
  5. Erasmus Vizesi
  6. Gönüllü Hizmeti
  1. İLETİŞİM
  2. Ankara İletişim Bilgileri   0850 228 4353   ankara@vizeofisi.com
  3. Altunizade Yurt Dışı Vize   0850 228 4353   altunizade@vizeofisi.com
  4. Gaziantep İletişim Bilgileri   0850 228 4353   gaziantep@vizeofisi.com
  5. Çanakkale İletişim Bilgileri   0850 228 4353   canakkale@vizeofisi.com
  6. Edirne İletişim Bilgileri   0850 228 4353   edirne@vizeofisi.com
  7. Çorlu İletişim Bilgileri   0850 228 4353   corlu@vizeofisi.com
  8. İstanbul İletişim Bilgileri   0850 228 4353   istanbul@vizeofisi.com
  9. Bursa İletişim Bilgileri   0850 228 4353   bursa@vizeofisi.com
  10. Konya İletişim Bilgileri   0850 228 4353   konya@vizeofisi.com
  11. Adana İletişim Bilgileri   0850 228 4353   adana@vizeofisi.com
  12. Kayseri İletişim Bilgileri   0850 228 4353   kayseri@vizeofisi.com
  13. Diyarbakır İletişim Bilgileri   0850 228 4353   diyarbakir@vizeofisi.com
  14. İzmir İletişim Bilgileri   0850 228 4353   izmir@vizeofisi.com
  15. Antalya İletişim Bilgileri   0850 228 4353   antalya@vizeofisi.com
  16. Trabzon İletişim Bilgileri   0850 228 4353   trabzon@vizeofisi.com
  17. Şanlıurfa İletişim Bilgileri   0850 228 4353   sanliurfa@vizeofisi.com
  18. Hatay İletişim Bilgileri   0850 228 4353   hatay@vizeofisi.com
  19. Kahramanmaraş İletişim Bilgileri   0850 228 4353   kahramanmaras@vizeofisi.com
  20. Elazığ İletişim Bilgileri   0850 228 4353   elazig@vizeofisi.com
  21. Mersin İletişim Bilgileri   0850 228 4353   mersin@vizeofisi.com
Polonya Oturum İzni – Gerekli Evraklar

Polonya Oturum

Polonya Oturum İzni – Gerekli Evraklar

 

Polonya için Kimler Oturum İzni Başvurusunda Bulunabilir?

 

Polonya için yaşayan akraba, eş, aile vs. var ise, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aile birleşimi kapsamında oturum izni başvurusunda bulunabilir.

 

Polonya için din görevlisi olarak görevlendirme durumu ile gitmiş kişiler oturum izni başvurusunda bulunabilir.

 

Polonya için eğitim öğretim kapsamında gitmiş kişiler oturum izni başvurusunda bulunabilmektedir.

Polonya Oturum İzni Gerekli Evraklar

Polonya Oturum İzni Gerekli Evraklar

 

Polonya oturum izni gerçekleştirerek isteyen kişilerin öncelikli olarak Biyometrik veri kaydının alınması gerekmektedir. Bu işlem vize başvuru merkezine giderek kişilerin 10 tane el parmağının biyometrik parmak izinin alınması ve biyometrik fotoğraf ile eşleştirilmesinden oluşmaktadır. Bu işlem 5 yılda bir tekrarlanan bir sistemdir.

6 yaşından küçük olan çocuklar ile biyometrik parmak izi alımı mümkün olmayan kişilerin bu işlemi yaptırmasına gerek yoktur. 6 yaşından küçük çocukların ebeveynleri ile birlikte Polonya oturum izni başvurusunda bulunması ile vize başvuru merkezlerine gelme zorunluluğu doğmaktadır.

 

Vize başvuru formunun hatasız bir şekilde ve tam olarak doldurulmuş olması ve ıslak imza ile imzalanmış olması gerekir.

 

35x45 mm boyutunda 6 aydan eski olmayan güncel 2 adet biyometrik fotoğraf

 

2 sayfası boş ve son o yıl içinde alınmış olan güncel tutulmuş kişiye ait pasaport. Varsa kişinin eski pasaportlarının da sunumu. Pasaportların işlenmiş sayfalarının A4 kağıdı boyutunda renkli fotokopileri

 

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin son bir ay içinde alınmış ve imzalı, kaşeli olarak sunulması

 

Varsa evlilik cüzdanının renkli fotokopisi ve yeminli tercüman çeviri, onayı aslı ile renkli fotokopisi

 

Varsa eğitim görüldüğüne dair öğrenim belgesi ve yeminli tercüman çeviri, onayı aslı ile renkli fotokopisi

 

Varsa iş çalışma belgesi ve yeminli tercüman çeviri, onayı aslı ile renkli fotokopisi

 

Varsa 18 yaş altı çocuklar için dokümanlar. Ebeveyn boşanmışsa boşanma belgesi, diğer ebeveynin çocuğun yurt dışına ve burada oturum izni alabilmesine dair noter onaylı muvafakat namesi. Muvafakat name belgesinin aslı, bir adet fotokopisi ve yeminli tercüman tarafından İngilizce olarak onaylanmış çevirileri

 

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi