Portekiz Vize Formu

Portekiz Form ve Dilekçe

Portekiz Vize Formu


Biyometrik Fotoğraf Örneği.jpg


Polonya Turistik-Ticari Vize Dilekçe Örnekleri.docx


Portekiz İngilizce Vize Dilekçe Örnekleri.docx


Portekiz Vize Bilgi Formu.rtf


 

Portekiz vize formu, Portekiz seyahati gerçekleştirmek için Portekiz ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır.

Portekiz Vize Formu, Portekiz Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Portekiz vize başvuru formu, Portekiz vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Portekiz vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Portekiz vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Portekiz ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Portekiz vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır.

Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Portekiz vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Portekiz İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

Portekiz  dilekçe

Portekiz vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Portekiz’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Portekiz’ ya giriş işlemleri Portekiz sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Portekiz Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Portekiz vize başvuru merkezlerinden ya da Portekiz Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Portekiz vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Portekiz vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Portekiz vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi
meltem durmuş 2020-06-29 15:19:01 Cevabı Görüntüle
merhaba ben yakın zamanda vize başvurusu yapacağım fakat konsolosluklar ve başvurular ne zaman açılacak bir bilgiye ulaşamadım