• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

Rusya Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasında imzalanan anlaşmaya göre Türk vatandaşları 30 günü aşmamak şartıyla serbest seyahat hakkına sahiptir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize zorunluluğu devam etmektedir. Rusya vize istiyor mu sorusunun cevabı 30 günlük ziyaretler için vize zorunluluğu olmadığı şeklindedir.

Rusya vizesi pasaporta işlenen vize türüdür, dolayısı ile ülkeye giriş kağıdı ya da turist kartı gibi formata sahip değildir. Bu yüzden vize işlemlerinde geçerli pasaportun olması gerekmektedir.

Rusya Vizesi

Rusya vize başvurusu konsolosluğa şahsen yapılır ancak başvurunun şahsen yapılması zorunluluğu yoktur. Bundan dolayı Vize Ofis olarak Rusya vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her türlü konuda destek sağlanmaktayız.

Rusya vize evrakları tüm konsolosluklar tarafından istenen temel evrak şeklindedir. Vize türlerine göre konsolosluk başvuru sahibinden ek evrak talep etmektedir. Vize başvuru formu, 6 ay geçerliliği olan pasaport, kimlik fotokopisi, 2 tane biyometrik fotoğraf, yabancı vatandaşlar için Türkiye Cumhuriyeti ikamet izni talep edilen evraklardır.

 Rusya vizesi ücreti başvuru sahibinin vatandaşlığına göre değişir. Aynı zamanda vize türüne, giriş sayısına ve vize işlem süresine göre ücret talep edilmektedir.

Kategoride Ara
Rusya'da Evlenmek
Rusya'da Evlenmek

Rusya'da evlilik gerçekleştirmek isteyen kişiler için iki farkı durum ele alınabilir. Bunlardan ilki, Rus vatandaşı biri ile Rusya'da yapılacak olan ...

 • 3
 • 0
 • Rusya Vizesi
Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Rusya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Umuma mahsus pasaportlarınızla seyahatlerinizi Rusya’ya ve turistik olarak gerçekleştirebilmeniz için harekete geçiyoruz. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde Rusya’da hangi sürelerle konaklama ...

 • 40
 • 0
 • Rusya Vizesi
Rusya Oturum Başvurusu
Rusya Oturum Başvurusu

Rusya ile Türk vatandaşlarının evlilik yapacaklarına dair beyanları ilgili kurumlara yapmaları halinde prosedürler hızla başlamaktadır. Türkiye’de yaşamakta olan çiftlerin Evlendirme ...

 • 17
 • 0
 • Rusya Vizesi
Rusya Vizesi Sık Sorulan Sorular
2020 yılında Rusya Bordo pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Rusya kısa süreli vizeleri en fazla 30 günlük olarak verilmektedir. Uzun süreli vizelerde bu süre uzayabilmektedir.
Rusya Türkiye Cumhuriyeti Bordo pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Turistik seyahatlerde en fazla 30 günlük vize verilmektedir. Diplomatik pasaport sahipleri, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri bu süre için vizeden muaftır.
Rusya’nın her bölgesine e-vize uygulamasının 6 Ekim 2020 tarihinde alınan bir kararla yürürlüğe girmesi planlanmaktadır. 4 Şubat 2021 tarihinde tek tip e-vize uygulaması yürürlüğe girecektir. E-vize ile 16 gün Rusya’da kalabilme imkanı sağlanmıştır, vize harç ücreti yetişkinler için 40 dolar olacaktır, 6 yaşına kadar olan çocuklardan vize harç ücreti alınmayacaktır.
Rusya’ya turistik amaçla verilen turist vizeleri en fazla 30 gün süreyle verilmektedir. Vize tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki tipte verilmektedir. Turistik vizeler vize başvuru merkezleri aracılığı ile alınmaktadır. Rusya Dışişleri bakanlığından alınan Seyahat izin belgesi vize başvuru merkezleri sayesinde alınabilir.
Rusya seyahatine çıkacak Bordo Pasaport sahipleri vize almak durumundadır. Vize türleri seyahat amacına göre değişmektedir: Turistik vizeler, Ticari vizeler, Aile Ziyareti ve Aile Birleşimi vizeleri verilmektedir.
Rusya 3 yıllık vizeleri VKS vize olarak bilinir ve genellikler Rusya’da çalışmak için giden kişilere verilir. Rusya 3 yıllık vize almak için anlaşma yapılan firmanın transfer edilecek 3 çalışan için ayrı ayrı FMS’den onaylı bir çalışma davetiyesi çıkarttırması gerekecektir. Rusya 3 yıllık vize için çıkarttırılacak çalışma davetiyesinde Türkiye’deki ve Rusya’daki şirketlerin adları, çalışanların pasaport bilgileri yer almalıdır, 3 yıllık vize talebi belirtilmelidir.
Rusya vizeleri için belirlenen 2020 fiyatları şöyledir:
 • Turistik vize 160-230 dolar
 • Ticari vize 160 dolar-245 dolar
 • Aile Ziyareti 105 dolar
 • Aile Birleşimi vizesi 120 dolar
whatsapp