Senegal Oturum İzni

Senegal Oturum

Senegal Oturum İzni

Uzun süreli vize grubunda yer alan ve Batı Afrika ülkesi Senegal’de uzun süreli ikamet hakkı tanıyan oturum iznine Senegal vize ofisi aracılığı ile başvurabilirsiniz.

Kısa süreli vize çeşitlerinden farklı olarak 90 günden daha fazla ikamet hakkı tanıyan oturum izni için bazı kriterleri de sağlıyor olmak gerekiyor. Oturum izni hakkına sahip olmak isteyenlerin diğer kısa süreli vize çeşitlerine göre daha geniş kapsamlı bir belge dosyası da oluşturması bekleniyor.

Senegal Oturum İzni Nedir?

Senegal için oturum izni, uzun süreli konaklama imkanı sağlayan bir vize çeşididir. Bu vize çeşidi sınırlı bir süreyi kapsıyor da olsa bazı durumlarda uzatılabilir.

Oturum izni başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Senegal ülke sınırları içerisinde ikamet edecekleri süre zarfı boyunca ekonomik olarak herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklarını da beyan etmeleri beklenir.

Diğer vize çeşitlerine oranla daha geniş kapsamlı bir başvuru sürecine sahip olan oturum izni için bazı durumlarda çalışma iznine sahip olmak da gerekiyor.

Senegal için uzun süreli vizeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olma adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Senegal Oturum İzni Başvuru Süreci

Senegal vize ofisi kapsamında uzun süreli vize çeşitlerinin başında gelen oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için de ilk olarak Senegal vize ofisinde yer alan vize başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Senegal oturum izni başvuru formunda yer alan her bir maddenin iyice anlaşılır bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Bu kapsamda Senegal için oturum izni başvurunuzun ilk adımı atılmış olunur. Vize başvuru formunda yer alan iletişim bilgileri alanını da doğru bir şekilde doldurduğunuz takdirde vize onay sürecinde vize ofisi temsilciniz sizinle rahatça iletişime geçebilir.

Senegal oturum izni için belge beyanı süreci de oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte oturum izni için gerekli olan belgelerin listesi Senegal vize ofisi temsilcisi tarafından size sunulacaktır. Belge listesinde yer alan her bir belgenin güncel versiyonlarının beyan edilmesi zorunludur.

Belgelerde hatalı ya da sahte verilerin yer alması halinde oturum izni başvurunuz olumsuz yanıtlanacaktır. Bu süreçte sahte bilgilerin ibraz edilmesi halinde de belgede sahtecilik suçu işlenmiş olunur. Dolayısıyla ibraz etmeniz gereken her bir belgenin doğru verilere dayandırılması gerekmektedir.

Oturum izni başvuru sürecinin son aşaması olan vize takip sürecinde de Senegal vize ofisi temsilcisi ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Bu kapsamda oturum izni başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek adına iletişim kurabilirsiniz. Oturum izni başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde vize ofisi temsilciniz de sizinle iletişime geçecektir.

Senegal Oturum İzni İçin Gerekli Belgeler

Senegal için oturum izni başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bir takım belgeleri de beyan etmeleri zorunludur.

Bu belgelerin arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, oturum izni talep dilekçesi, oturum izni başvuru formu, varsa Senegal çalışma izni yer almaktadır.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü belgesi ve Senegal çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve Senegal çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Senegal oturum izni kapsamında ülke içerisinde ikamet ederken her türlü maddi yükümlülüğü alan sponsorun kimlik ve finansal bilgilerini içeren belgeler,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, varsa okul kabul mektubu, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Senegal’de ikamet süresi kapsamında maddi yükümlülükleri üstelenen sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgelerin beyan edilmesi gerekmektedir.

  1. Senegal VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi