Sierra Leone Vize Formu

Sierra-Leone Form ve Dilekçe

Sierra Leone Vize Formu

 

Sierra Leone vize formu, Sierra Leone seyahati gerçekleştirmek için Sierra Leone ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır.

Sierra Leone Vize Formu, Sierra Leone Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Sierra Leone vize başvuru formu, Sierra Leone vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Sierra Leone vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Sierra Leone vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Sierra Leone ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Sierra Leone vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Sierra Leone vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Sierra Leone İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Sierra Leone vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Sierra Leone’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Sierra Leone’ ya giriş işlemleri Sierra Leone sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Sierra Leone Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Sierra Leone vize başvuru merkezlerinden ya da Sierra Leone Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Sierra Leone vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Sierra Leone vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Sierra Leone vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi