Slovakya Oturum Vizesi

Slovakya Oturum

Slovakya Oturum Vizesi

Yaşamınızı bundan sonra Slovakya’da geçirmek istiyorsanız oturum izninin alınması ve kanunlara göre hareket edilmesi çok önemlidir. Ayrıntısı ve teferruatı çok fazla olan Slovakya oturum vizesi esasların yerine getirilmesi ile birlikte sonuç alınabilmektedir.

Sizde bu konuda başvuru yapmak istiyorsanız ve vizenizi almak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Neler yapılması gerektiği ve sizin bu vizeyi alabilmenize etki edebilecek tüm faktörleri değerlendirerek hareket edecek yapımız mevcuttur.

Uzun yıllar alanında uzman olarak hizmet veren firmamız çalışanların işlemlerle ilgili profesyonelliğin ortaya konulması söz konusudur. Gerekliliklerin oluşturulması hususunda sizlere yardımcı olmakta en önemli görevimizdir.

Slovakya Oturum Vizesi Şartları

Slovakya’da geçici ya da daimi olarak ikame etmek istiyorsanız esasları mutlaka yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle amacınız kısa süreli oturum izni alıp sonrasında geri dönmek mi yoksa sürekli olarak mı gerçekleştirmek olduğu çok önemlidir.

Kısa süreli olarak oturum izni alanlar genellikle belirli bir süre çalışıp geri dönmek isteyenlerdir. Bu hususun başvuru evraklarına etkisi oldukça fazladır. Slovakya oturum vizesi şartları arasında en önemli husus ise bağlayıcılıktır.

Yani Slovakya’da sizi oraya bağlayan faktörleri iyi kullanmalısınız. Doğru adımlar atmanın ve şartlara uygun hareket etmenin etkisi sonuç raporunda görülecektir. Riske girmeme adına bizlerle iletişime geçip tüm detayları öğrenebilirsiniz. Size en doğru bilgiyi aktaracak ekibimiz hatalı hallerin de önüne geçecektir.

Slovakya Oturum Vizesi İçin Gereken Belgeler

Başvuru kurallarını bilmeden yapılan işlemler sonucun olumsuz olmasına sebep olmaktadır. Belirli süreyi kapsayan ve zaman kaybının yaşanmasında ciddi sorunları beraberinde getiriyor olması ne denli önem verilmesi gerektiğini göstermektedir.

Evrak teminlerine mutlaka özen göstermeli ve hatasız şekilde evraklar teslim edilmelidir. Slovakya oturum vizesi için gereken belgeler listesini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Başvuru sahibinin ıslak imzalı şekilde sunması gereken başvuru formu,
 • Pasaport ve arkalı önlü kimlik fotokopisi, (Pasaportun geçerliliği en az 1 yıl olmalı ve kimlik fotokopisi üzerinde de T.C. kimlik numarası görünmelidir. Ayrıca pasaportun içerisinde en az 2 boş sayfa olmalı ve eski vizeler pasaporta işliyse fotokopileri sunulmalıdır. )
 • Kalma sebebinin ne olduğunu ispat eden belgeler. Bu belgelerin alış tarihi 90 günü geçmemiş olması gerekir.
 • Sağlık raporunun detaylı şekilde hazırlanmış hali ibraz edilmelidir.
 • Üçüncü ülke vatandaşının oturum izni ile ilgili beyan ettiği kişi ile akrabalık bağının ispat edildiği belge,
 • 90 günü geçmeyecek şekilde ibraz edilmesi gereken sabıka kaydı,
 • Çalışmak üzere alınmak istenen oturum izni için yapılan sözleşmelerin aslı,
 • Mülk varsa mülkiyet hakkında tapu belgeleri, tapu yoksa oturduğuna dair kira sözleşmesinin fotokopisi dosyada bulundurulmalıdır.

Talep edilen evrakların yetersiz görülmesi durumunda ek belgelerin istenmesi söz konusudur. İstenen ek belgeler de mutlaka özenle ve istenilen düzeyde olmalıdır.

Verilen bilgiler ve belgeler hiçbir suretle gerçek dışı olmamalıdır. Esaslara uygun olmayan belgeler ve yanlış beyanlar başvurunun ret edilmesine sebep olacaktır. Böyle bir durumun yaşanması da ciddi problemlerle karşılaşmanıza sebep olacaktır.

Güvenlik açısından bakıldığında yapılan denetlemelerin tamamı usulsüz işlemin önüne geçme adınadır. Slovakya oturum vizesi alabilmek için ispat etmeniz gereken bilgilerin ve belgelerin ayrıntılarını da doğru şekilde sunmalısınız.

Sizden istenilen belgeler doğru şekilde aktarılırsa sonucun olumlu olması daha yüksek ihtimallidir. Her evrak kendi düzeninde farklı özelliğe ve öneme sahip olduğu için her bir evrakı titizlikle hazırlamalısınız.

Unutulmaması gereken en önemli ayrıntı ise orijinal olarak istenen belgelerin mutlaka orijinal olarak sunulmasıdır. Bazı belgelerin fotokopi olarak sunulması kabul görmediği için bu ayrıntıyı da es geçmemelisiniz.

 

 1. Slovakya VİZESİ
 2. Aile Birleşimi
 3. Oturum Vizesi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi