slovenya-form-ve-dilekce

Slovenya Form ve Dilekçe

Slovenya Vize Formu


Biyometrik Fotoğraf Örneği.jpg


Slovenya İngilizce Vize Dilekçe Örnekleri.docx


Slovenya Turistik-Ticari Vize Dilekçe Örnekleri.docx


Slovenya Vize Bilgi Formu.rtf


 

Slovenya vize formu, Slovenya seyahati gerçekleştirmek için Slovenya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Slovenya Vize Formu, Slovenya Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Slovenya vize başvuru formu, Slovenya vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Slovenya vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Slovenya vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Slovenya ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Slovenya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Slovenya vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Slovenya İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Slovenya vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Slovenya’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Slovenya’ ya giriş işlemleri Slovenya sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

Slovenya  dilekçe

 

Slovenya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Slovenya vize başvuru merkezlerinden ya da Slovenya Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Slovenya vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Slovenya vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Slovenya vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi