Slovenya Oturum İzni

Slovenya Oturum

Slovenya Oturum İzni

Avrupa’nın ortasında bulunan Slovenya hem ekonomik gücü hem de güvenli yaşam sunması sebebi ile cazip ülkelerden bir tanesidir. Sürekli artan ekonomik getiriler sadece çalışma açısından değil uzun süreli yaşam açısından da ön plana çıkıyor.

Eğitim, çalışma ve daha konforlu yaşam için bazı izinlerin alınması gerekiyor. Hem kısa süreli hem de uzun süreli Slovenya oturum izni alma şansınız söz konusudur. Tabi ki bu izin için ispatlar gerekeceği gibi izne dair gerekçeler de ayrıntılı şekilde sunulmalıdır.

Sonucu mükemmel kılabilmek için de kuralına göre hareket etmek elzemdir. Oturum izniyle alakalı gerekenleri öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz zaman işlemleri başlatabilir ve gerekli izinleri alabilirsiniz. Yılların getirdiği tecrübe ile size en iyi şekilde hizmet sunacağımızdan şüpheniz olmasın.

Slovenya Oturum İznini Yatırım Yolu İle Almak

Slovenya’da belirli bir miktar yatırım yapılarak oturum izni alınması mümkün kılınmıştır. Bu hususta yasaların belirlemiş olduğu sınırlamaya uymak ve gerekli iş düzenini kurallara uygun şekilde kurmak önemlidir. Sadece iş kurma yolu ile değil gayrimenkul alarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya oturum iznini yatırım yolu ile almak için öncelikleri belirlemeli ve limitleri öğrenmelisiniz. İlk etapta alacağınız oturum izni ilerleyen zamanlarda kalıcı olarak vatandaşlığı da dönüşebilmektedir. Başvuru sahibinin beraberinde götürmek istediği aile için de 3 çocuk sınırlaması söz konusudur.

Eş ve 3 çocukla beraber oturum iznine dahil edilmesi mümkün kılınsa burada çocukların 18 yaşın altında olması elzemdir. Gayrimenkulden kasıt ise ev değil iş yeri niteliğinde olmalıdır. Yatırımınızı iş yeri kuracak düzeyde sunmanız gerekmektedir.

Slovenya Oturum İzni Başvurusu

Çalışma düzenine göre yapacağınız başvurularda sizden Slovenya’da sürdürmüş olduğunuz işlerin ispatı istenecektir. Belgelerin hazırlanması öncesinde gerekli yatırımlar yapılmış olmalı ve yasal izinlerin de alınmış olması gerekir.

Beyanlarınızı yaparken belgelerin ilgili kurumlarca onaylanmış olması ve yasalara da uygun olması önemlidir. Slovenya oturum izni başvurusu yaparken Slovenya bireysel vergi numarası, sabıka kaydı ve kimlik numarası ibrazı gerekir.

İşin mahiyetini açıklayan iş türünün tanımı yapılmalı ve firmaya dair kısa bilgiler de verilmelidir. Firmaya ait bilgilerde firmanın ismini de vermeniz gerekmektedir.

Yatırım kanalına göre kuracağınız iş için alınan izinler ve yapılan kayıtlar dosya da sunulmalıdır. Harcama yapacağınız tutar ile alakalı ayrıntılı finansal durum bildirilmesi önemli olurken her bir ödeme kalemi de tek tek açıklanmalıdır.

Sizin vereceğiniz bilgilere göre yapılacak değerlendirme oturuma uygun olup olmadığınızı gösterecektir. Beyanlarınızda doğru bilgi akışı önemli olurken resmi kurumlardan alınan belgeler başvurunun destekçisi niteliğinde olacaktır.

Slovenya’da bulunan bankalardan bir tanesine firma adına ilk başta 7.500 Euro bedelini yatırmış olmanız gerekmektedir. Bu ödeme tutarı başlangıçta işin izahı niteliğinde olsa da hesabınızda ortalama 50 – 55 bin Euro bulundurmanız gerekecektir. Hesabınızda bulunması gereken bu bedel yatırımı yapacağınızın da bir nevi kanıtı gibidir.

Oturum izni alabilmek için kuracağınız işte Sloven ortaklarda bulabilirsiniz. Firmanın kaydı ile alakalı kayıt başvurusu, sağlık sigorta enstitüsü kaydı, vergi dairesine kayıt gibi resmi kanalların halledilmesi önemlidir. Koşulların eksiksiz şekilde yerine getirilmesi ile birlikte Slovenya oturum izni başvurunuzun eksik bir yönü kalmayacaktır.

Ailenizi de beraberinizde götürme durumunuz söz konusu olduğunda da kan bağını kanıtlayan belgelerin olması gerekecektir. Nüfus kayıt örneği ile gerekli ispatları yapmanız mümkün olurken doğum belgeleri de beraberinde eklemeniz gerekmektedir. Süreler bazında alınan oturum izinleri ilk etapta 1 – 3 – 5 şeklinde ilerlemektedir. İlerleyen dönemlerde yapılması muhtemel vatandaşlık başvurularında ikame süreleri sizin yardımcınız olacaktır.

  1. Slovenya VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
  3. Erasmus Vizesi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi