Sudan Oturum İzni

Sudan Oturum

Sudan Oturum İzni

Sudan için oturum izni başvurularınızı Sudan vize ofisi kapsamında gerçekleştirebilirsiniz. Uzun süreli Sudan vize grubu içerisinde yer alan oturum izni, diğer vize çeşitlerine oranla daha kapsamlı bir başvuru sürecine sahiptir.

Oturum izni talebinde bulunan yabancı uyruklu kişilerin bazı kriterleri de karşılıyor olmaları beklenir. Sudan’da 90 günden daha fazla ikamet etmek isteyen kişilerin oturum izni için başvuruda bulunmaları önerilmektedir.

Sudan Oturum İzni Nedir?

Sudan için oturum izni, uzun süreli ikamet sağlayan bir vize çeşididir. Bu vize kapsamında Sudan ülke sınırları içerisinde 90 günden daha uzun süre konaklama hakkına sahip olabilirsiniz.

Sudan oturum iznine başvuruda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı kriterleri karşılıyor olmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra oturum izni için daha geniş kapsamlı bir belge dosyasının da hazırlanıp beyan edilmesi bekleniyor.

Sudan için uzun süreli vizeler arasında yer alan oturum izni başvurularınızı Sudan vize ofisi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Uzun süreli vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için de vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

Adım Adım Sudan Oturum İzni Başvuru Süreci

Sudan için oturum izni başvurusunda bulunmak isteyenlerin öncelikle vize başvuru formunu doldurmaları bekleniyor. Bunun için de Sudan vize ofisine gelerek vize talep başvurunuzu bildirmeniz gerekiyor.

Vize formunun doğru verilere dayandırılarak doldurulması da büyük önem taşıyor. Özellikle formda bulunan iletişim bilgileri kısmının doğru bir şekilde eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Vize başvuru süreci kapsamında vize ofisi temsilcinizin sizinle irtibata geçmesi de bu başvuru formu sayesinde sağlanıyor.

Vize formunun doldurulmasından sonra süreç sizi oturum izni için belge beyanına yönlendirmektedir. Oturum izni başvurularında gerekli belgelerin beyan edilmesi oldukça önemli bir aşamadır.

Bu aşamada sizden talep edilen belgelerin listesi vize ofisi temsilciniz tarafından sunulmaktadır. Listede yer alan her bir belgenin eksiksiz ve güncel olarak beyanı oturum izni başvuru sürecinin daha kolay geçmesini sağlayacaktır.

Belge beyanı aşamasında yaşanan aksilikler ya da problemler sonucunda oturum izni başvurunuz olumsuz yanıtlanabilir. Dolayısıyla belge beyanı sürecine özen göstermeniz faydalı olacaktır.

Sudan Oturum İzni İçin Gerekli Belgeler

Sudan için oturum izni başvurusunda bulunmak isteyenlerden bazı belgelerin beyan edilmesi de beklenmektedir. Belge beyan süreci bir vize başvurusunun en önemli adımlarından biridir.

Sudan oturum izni için talep edilen belgelerin başında; pasaport, oturum izni talep dilekçesi, oturum izni başvuru formu, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi ve varsa Sudan çalışma izni gelmektedir.

Oturum izni başvurularında dikkat edilen en temel nokta Sudan’da ikamet edilen süre kapsamında ekonomik olarak yeterli olunacağının kanıtlanmasıdır.

Bu yüzden oturum izni alırken varsa Sudan çalışma izni belgenizi de beyan etmeniz gerekmektedir. Bunun yanında çalışmayan kişilerden de ikamet edilen süre boyunca sponsor olacak kişilerin kimlik ve finansal bilgilerini içeren belgeler de talep edilmektedir.

Sudan Oturum İzni Onay Süreci

Sudan için oturum izni başvurusunda bulunan kişilerin vize onay süreci kapsamında Sudan vize ofisi temsilcisi ile irtibat kurması oldukça önemlidir.

Bu bağlamda temsilciniz, size oturum izni başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair faydalı bazı bilgiler verebilir.

Sudan oturum izni onay süresi en iyi ihtimalle 1 hafta içerisinde sonuçlanabilirken bazı durumlarda bu süre 1 – 2 ay arasında uzama gösterebilir. Oturum izni başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde Sudan vize ofisi temsilciniz sizinle iletişime geçecektir.

  1. Sudan VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi