Sudan Vatandaşlık

Sudan Vatandaşlık

Sudan Vatandaşlık

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının belli başlı şartları sağladıktan sonra Sudan’dan vatandaşlık hakkı elde etmeleri mümkündür. Sudan’ın yabancı uyruklu kişiler için bazı vatandaşlık yasaları bulunmaktadır.

Bu vatandaşlık yasaları kapsamında Sudan vatandaşlık hakkı elde etmek mümkün kılınıyor. Fakat elbette her şeyden önce Sudan için vatandaşlık başvurusunda bulunmak gerekiyor. Sudan vize ofisi aracılığı ile vatandaşlık başvurularınızı yapabilirsiniz.

Sudan Vatandaşlık İşlemleri

Afrika ülkelerinden biri olan Sudan için belli başlı bazı vatandaşlık yasaları mevcuttur. Bu yasalar dahilinde ülkeden vatandaşlık hakkını elde ederek bazı ayrıcalıkları kazanmış olursunuz.

Örneğin Sudan vatandaşı olarak ülke sınırları içerisinde sınırsız konaklama hakkına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Sudan’da bazı yasal haklara da doğrudan sahip olmanız kolaylaşır.

Sudan için vatandaşlık başvurusunda bulunmadan evvel bazı kriterleri karşılıyor olmanız beklenir. Bu kriterler arasında Sudan’da ikamet etme süreniz, ülke vatandaşı ile yapmış olduğunu evlilik ya da Sudan diline ve kültürüne olan aşinalığınız başı çekmektedir. Tüm bu kriterlerden birkaçını karşılıyor iseniz vatandaşlık başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sudan Vatandaşlığı Almanın Yolları

Sudan vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin yatırım ya da evlilik yolu ile başvuru yapmaları öneriliyor. Yatırım yolu ile Sudan vatandaşlığı almak isteyenler için de ülkede pek çok yasa bulunuyor. Bu yasalar kapsamında gerekli olan maddi yatırımlar yapılarak Sudan için vatandaşlık hakkı elde edilebiliyor.

Bunun için de öncelikle hangi yatırım aracına ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini kapsamlı bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Yatırım yolu ile vatandaşlık hakları hakkında daha fazla bilgi almak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Sudan vatandaşlık başvuruları için tercih edilen bir başka yol da evlilik yolu ile vatandaşlık hakkına sahip olma durumudur. Bunun için Sudan vatandaşı bir birey ile evlilik kurumunu oluşturmanız beklenir. Elbette Sudan vatandaşları ile yapılan her evlilik doğrudan vatandaşlık hakkını elde etmenize olanak sağlamaz.

Bunun için bazı yasalar yürürlüğe konulmuştur. Yapılan evliliğin sahte bir evlilik olmadığını ispat etmek için de çiftlerin belli bir müddet evli kalmış olmaları talep edilmektedir. Tüm bu şartlar dahilinde Sudan için vatandaşlık talebinde bulunabilirsiniz.

Sudan İçin Vatandaşlık Başvurusu

Sudan vize ofisi vasıtası ile gerekli olan vatandaşlık başvurularınızı yapabilirsiniz. Bunun için de ilk önce vize ofisine gelerek vatandaşlık başvuru formunu doldurmanız beklenmektedir.

Vatandaşlık başvuru formunu tamamen doğru ve güncel veriler ile doldurmak çok önemlidir. Formda yer alan iletişim bilgilerinizin de doğru bir şekilde doldurulması önemlidir. Çünkü vatandaşlık başvurunuz sürecinde vize ofisi temsilcilerimiz sizinle irtibata geçmek isteyebilir.

Vatandaşlık başvuru formunun doldurulmasından sonra süreç sizi belge ibrazına yönlendirecektir. Sudan vatandaşlık başvurularında bazı belgelerin beyan edilmesi zorunludur.

Bu belgeler vatandaşlık talebinde bulunduğunuz yönteme göre değişiklik göstermektedir. Örneğin yatırım yolu ile vatandaşlık talebinde bulunan kişilerin yatırım yaptıklarına dair yasal belgeleri ibraz etmeleri zorunludur.

Evlilik yolu ile vatandaşlık başvurusunda bulunan kişilerin de evlilik belgesi gibi ek belgeleri konsolosluk makamına sunmaları beklenir.

Sudan için vatandaşlık işlemlerinin son ayağı ise vatandaşlık başvurusu takip sürecidir. Vatandaşlık başvuruları Sudan için vize başvurularından daha geniş kapsamlı ve detaylıdır. Bu süreçte konsolosluk makamı tarafından ek belge talebinde de bulunulabilir.

Böyle bir durumda Sudan vize ofisi temsilciniz tarafından sizinle iletişim kurulacaktır. Bunun yanı sıra vatandaşlık işlemlerinin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması da vize başvurularına oranla daha uzun bir sürece yayılabilir. Vatandaşlık başvurularının onaylanması için geçen süre ortalama 1 – 2 ay civarında seyretmektedir.

  1. Sudan VİZESİ
  2. Evlilikten Dolayı
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi