Sudan Vize İşlemleri

Sudan Vize İşlemleri

Sudan Vize İşlemleri

Afrika ülkeleri arasında yer alan Sudan için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri Sudan’a vize başvuru yapmadan gidebilirler.

Bu da 2011 tarihinde çıkan bir yasa çerçevesinde karşılıklı olarak sağlanan bir anlaşmadır. Bunun dışında bordo, yeşil ve gri pasaport sahiplerinden Sudan için vize talebinde bulunulması zorunludur. Sudan vize ofisi kapsamında ülkeye giriş çıkışlar için vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sudan İçin Vize Başvuruları

Afrika ülkelerinden biri olan Sudan için diplomatik pasaport harici pasaport sahiplerinden vize talep ediliyor. Bu bağlamda Sudan’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Sudan vizesi başvurusunda bulunmaları gerekiyor.

Sudan için vize başvurusunda bulunurken bazı kriterlerin sağlanması ve diplomatik olarak bazı durumlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Örneğin ülkeye girerken bazı aşıların yaptırılmış olunması zorunlu tutuluyor. Ayrıca Sudan, şeriat ile yönetilen bir ülke olduğundan bu yasalar çerçevesinde ülkeye giriş yapılması bekleniyor.

Ülke içerisinde güvenli olmayan bazı bölgelere de turist olarak giriş ve çıkış yapılmamaktadır. Sudan hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Sudan Vize Çeşitleri

Sudan vize ofisi kapsamında ülkeye giriş çıkışlarda zorunlu olan her çeşit vize başvurusunu yapabilirsiniz. Sudan için vize çeşitleri uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere iki grup halinde incelenmektedir.

Sudan için uzun süreli vizeler arasında oturum izni ve çalışma izni yer almaktadır. Bu vize çeşitleri ile ülke içerisinde uzun süreli ikamet hakkına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Sudan ülke sınırları içerisinde ticari faaliyet göstermek için de çalışma ve dolayısıyla oturum iznine ihtiyacını olacaktır.

Sudan için kısa süreli vize çeşitleri kapsamında da turistik, ticari ve aile ziyareti vizelerine başvuruda bulunmanız mümkündür. Bu vize çeşitleri ile ülke sınırları içerisinde 90 güne dek ikamet etme hakkına da sahip olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Sudan için kapıda vize hizmetleri de sunulmaktadır. Sudan sınır kapılarına gelerek vizenizi burada verilen hizmetler dahilinde de alabilirsiniz. Fakat bu durum vizenin onaylanmaması halinde sıkıntılı olabilir. Dolayısıyla Sudan’a gitmeden evvel vize başvurusunda bulunmak daha faydalı olacaktır.

Sudan İçin Vize Başvurusu Adımları

Sudan için vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin öncelikle Sudan vize ofisinde bulunan vize başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Vize başvuru formunun doldurulması ile Sudan vize başvurusu için ilk adım da atılmış oluyor.

Vize formunun doğru bir şekilde doldurulmasının ardından vize başvurusu için gerekli belgelerin beyan edilmesi sürecine geçiliyor. Bu süreç vize başvurunuzun olumlu şekilde onaylanması açısından büyük bir öneme sahiptir.

Sudan vize ofisi temsilciniz tarafından size bir belge listesi sunulmaktadır. Bu belge listesinde yer alan bilgilerin ışığında her bir belgenin eksiksiz olarak beyan edilmesi zorunludur. Belge beyanı esnasında yaşanan aksilikler ya da problemler neticesinde Sudan için vize başvurunuz reddedilebilir.

Belge beyanı sürecinde doğru ve güncel belgeleri ibraz etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Bu süreçte beyan edilen sahte belgelerin bulunması halinde vize başvurunuz reddedilir. Ayrıca sahte belge beyanının yasalar önünde de büyük yaptırımları olacaktır.

Sudan vize başvuruları kapsamında son süreç ise Sudan vizesi takip aşamasıdır. Belgelerinizi doğru bir şekilde beyan ettikten sonra Sudan konsolosluk makamı tarafından vize başvurunuz incelemeye alınır. Bu bağlamda konsolosluk makamı tarafınızdan bazı ek belgelerin de beyan edilmesini isteyebilir.

Böyle bir durumda Sudan vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir. Sudan vize onay süreci sonrasında ise vizenizin olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı haberi tarafınıza iletilmektedir.

  1. Sudan VİZESİ
  2. Turistik Vize
  3. Ticari Vize
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi