Tanzanya Oturum İzni

Tanzanya Oturum

Tanzanya Oturum İzni

Tanzanya için oturum izni almak genellikle diğer ülkelere oranla daha kolay bir prosedüre sahiptir. Tanzanya, Afrika kıtasında yer alan oldukça egzotik bir ülkedir. Farklı bir kültüre sahip olan bu ülke, doğal güzellikleri ile de büyülemektedir.

Farklı ve egzotik yapısı sebebiyle bu ülkede yaşamak isteyen kişilerin sayısında da son dönemlerde büyük bir artış gözlemlenmektedir. Bu da Tanzanya için oturum izni başvurularında da büyük bir artışa neden olmuştur. Tanzanya vize ofisi aracılığı ile oturum izni başvurusunda bulunmanız da mümkündür.

Tanzanya Oturum İzni Nedir?

Tanzanya için oturum izni, uzun süreli vize gurubunda yer alan bir vize çeşidi olarak adlandırılıyor. Oturum izni başvuruları diğer kısa süreli vize çeşitlerine oranla daha geniş kapsamlı bir çerçevede yapılıyor. Oturum izni almak için kişilerin bazı kriterleri de karşılıyor olmaları gerekiyor.

Tanzanya için oturum izni başvurusunda bulunan kişilerin ülke sınırları içerisinde ikamet ettikleri süre boyunca ekonomik anlamda da problemsiz ve bağımsız olmaları bekleniyor. Bu durumda oturum izni almak isteyenlerin çalışma izni başvurusunda da bulunmaları gerekebiliyor.

Bunun haricinde başvuruda bulunan kişi ya da kişiler öğrenci, emekli ya da çalışmayan bireyler ise ülkede ikamet edilen süre kapsamında ekonomik yükümlülüğü ele alacak bir sponsor beyanında bulunmaları gerekiyor.

Uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan oturum izni için diğer vize çeşitlerine oranla daha farklı bir prosedür de uygulanıyor. Tanzanya yasaları gereği oluşturulan oturum izni yasalarını dikkate almak bu aşamada büyük önem taşıyor. Tanzanya için uzun ya da kısa süreli vizeler hakkında bilgi sahibi olmak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Tanzanya Oturum İzni İçin Gerekli Evraklar

Tanzanya oturum izni başvurusunda bulunmak isteyenlerin bazı evrakları da beyan etmeleri zorunludur. Bu evrakların arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, oturum izni başvuru formu, oturum izni talep dilekçesi ve varsa Tanzanya çalışma izni belgeleri yer alıyor.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, Tanzanya için çalışma izni ve SGK hizmet döküm belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, Tanzanya’da bulunan bir okuldan alınan kabul mektubu, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Tanzanya’da ikamet edilecek olan süre boyunca sponsor olacak olan kişiye ait bilgiler,

Başvuru sahibi emekli ise; emeklilik belgesi, SGK hizmet belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve Tanzanya çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Tanzanya’da ikamet edilen süre boyunca ekonomik yükü omuzlayan sponsora ait bilgileri içeren belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

Tanzanya Oturum İzni Başvuru Süreci

Tanzanya vize ofisi kapsamında oturum izni başvurusunda bulunmak isteyenlerin öncelikle başvuru formunu doldurmaları bekleniyor. Oturum izni başvuru formunun eksiksiz ve tamamen doğru bilgiler ışığı altında doldurulması da büyük bir önem taşıyor.

Oturum izni başvuru formunun doldurulmasından sonra oturum izni başvurusu isi bazı belgeleri beyan etmeniz gerekmektedir. Yukarıda da belirtilen bu belgelerin kapsamlı listesi vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır. Listede yer alan her bir belgenin zamanında ve eksiksiz olarak beyan edilmesi büyük önem taşıyor. Belge dosyasında yer alan eksiklikler neticesinde oturum izni başvurunuz olumsuz yanıtlanmaktadır.

Belge beyanının ardından da oturum izni başvurusu takip süreci gelmektedir. Bu süreçte Tanzanya Konsolosluk makamı tarafından ek belge talebinde bulunulabilir. Böyle bir durumda vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçmeniz önerilir.

  1. Tanzanya VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi