Tayvan Oturum İzni

Tayvan Oturum

Tayvan Oturum İzni

Tayvan için uzun süreli vizeler arasında yer alan oturum izni ile ülke sınırları içerisinde uzun süreli ikamet hakkını elde etmiş olursunuz.

Elbette diğer kısa süreli vize çeşitlerine oranla oturum izni için daha farklı ve geniş kapsamlı bir prosedür uygulanmaktadır. Tayvan için oturum vizesi başvurularınızı Tayvan vize ofisi aracılığı ile de yapabilirsiniz. Bazı kriterleri sağlamanız dahilinde oturum izni başvurunuz olumlu yanıt alacaktır.

Tayvan Oturum İzni Nedir?

Tayvan için oturum izni, ülke sınırları içerisinde 90 günden daha uzun süre ikamet etmek isteyenlerin başvuruda bulunması gereken bir izin türüdür.

Uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan oturum izni ile sınırlı sürede de olsa Tayvan’da uzunca bir süre konaklama hakkını elde etmiş olursunuz.

Tayvan oturum izni için elbette bir takım kriterlerin aranması durumu söz konusudur. Örneğin Tayvan’da ikamet edeceğiniz süre kapsamında maddi açıdan herhangi bir sorun yaşamayacağınıza dair belgeleri sunmanız gerekmektedir.

Bu bağlamda gerek sponsor bilgileri gerekse de Tayvan için çalışma izni başvurusunda bulunmanız ve bunu kanıtlamanız beklenir.

Tayvan için oturum izni gibi diğer uzun süreli vize çeşitleri hakkında da daha fazla bilgiye ulaşmak için vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

Tayvan Oturum İzni Başvuru Aşamaları

Tayvan için oturum izni başvurularınızı Tayvan vize ofisi aracılığı ile yapmanız mümkündür. Bunun için de ilk önce vize ofisine gelerek oturum izni başvuru formunu doldurmanız beklenmektedir.

Oturum izni başvuru formunda yer alan her bir maddenin net bir şekilde ve eksiksiz olarak doldurulması önemlidir. Formda yer alan iletişim bilgileriniz aracılığı ile vize ofisi temsilciniz sizinle iletişime geçecektir.

Başvuru formunun doldurulmasının hemen ardından Tayvan oturum izni için belge beyanı aşamasına geçilir. Bu aşama, bir vize başvurusunun en önemli aşaması olarak bilinmektedir.

Tayvan vize ofisi temsilciniz size gerekli belgelerin kapsamlı bir listesini iletmekle görevlidir. Bu listede yer alan her bir belgenin de eksiksiz ve güncel tarihlerde beyan edilmesi gerekmektedir.

Belge beyanı aşamasında meydana gelen aksilikler oturum izni başvurunuzun olumsuz yanıt almasına neden olabilir. Bu bağlamda belge dosyanız vize ofisi temsilcileri tarafından de kontrol edilmektedir.

Belge ibraz aşamasında eksik belge beyanı durumunda da oturum izni başvurunuzun reddedilmesi mümkündür. Böyle bir durumla karşılaşmak vize başvuru sürenizin uzamasına ya da doğrudan olumsuz yanıt almanız neden olacaktır.

Sahte belge beyanı gibi durumlarda da oturum izni başvurunuzun direkt olarak reddedilmesi mümkündür. Ayrıca sahte belge beyanının yasalar önünde de ağır yaptırımları bulunmaktadır.

Tayvan Oturum İzni İçin Gerekli Evraklar Listesi

Tayvan oturum izni başvuruları için bazı evrakların eksiksiz ve doğru bilgileri içererek beyan edilmesi zorunludur. Bu evrakların başında ise; pasaport, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, kişisel banka hesabına ait hesap özetleri ve varsa çalışma izni gibi belgeler gelmektedir.

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve Tayvan için çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi emekli ise; emeklilik belgesi ve SGK hizmet dökümü,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; vergi levhası, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, şirketin pozisyonu hakkında bilgileri içeren belgeler ve Tayvan çalışma izni belgesi,

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, okul kabul mektubu, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Tayvan’da konaklanacak süre kapsamında maddi sorumluluğu yüklenecek sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgeler,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Tayvan’da konaklanacak süre kapsamında maddi sorumluluğu yüklenecek sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

  1. Tayvan VİZESİ
  2. Aile Birleşimi
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi