Tayvan Vatandaşlık

Tayvan Vatandaşlık

Tayvan Vatandaşlık

Tayvan için vatandaşlık başvurularında özellikle son dönemlerde büyük bir artış söz konusudur. Tayvan’ı ziyaret eden yabancı uyruklu kişiler, bu egzotik ülkenin büyüsüne kapılarak oturum izni ya da vatandaşlık başvurularında bulunmaktadırlar.

Tayvan için vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin ise bir takım kriterlere sahip olmaları beklenir. Bu bağlamda vatandaşlık yasaları dikkatlice okunalı ve Tayvan vize ofisi temsilcisinden konu hakkında gerekli bilgiler alınmalıdır.

Tayvan İçin Vatandaşlık Alma Hakkı

Tayvan, kucaklayıcı bir politikaya sahip bir ülkedir. Ülkede birden fazla vatandaşlık yasası bulunmakta ve yabancı uyruklu kişilere bu haklar tanınmaktadır.

Elbette Tayvan’dan vatandaşlık almak için yabancı uyruklu kişilerin bir takım kriterleri de sahip olmaları gerekiyor. Vatandaşlık yasası prosedürleri çerçevesinde bu hakka sahip olabilecek kişiler anlaşılabiliyor.

Tayvan için vatandaşlık almak isteyenlerin ülkenin belirlediği vatandaşlık yasalarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Bu yasalar bazı açılardan farklılık gösterebilirken beyan edilmesi gereken belgeler de bu yasaların farklılıklarına göre değişebiliyor. Tayvan vatandaşlık hakkı için daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

Tayvan Vatandaşlık İşlemleri

Tayvan için vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin ilk önce Tayvan vize ofisine gelerek gerekli başvuru formunu doldurmaları bekleniyor.

Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından vatandaşlık başvurusu için gerekli olan belgelerin beyan edilme aşamasına geliniyor. Vatandaşlık hakkı için ibraz edilmesi gereken belgeler, başvurulan vatandaşlığın yasasına göre değişiklik gösterebiliyor.

Evlilik yolu ile vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin bu durumu kanıtlayan bir takım belgeleri beyan etmeleri bekleniyor. Bunun için de başta resmi evlilik belgesi olmak üzere her iki tarafa da ait çeşitli kimlik ya da finansal bilgileri içeren belgelere de ihtiyaç duyulabiliyor.

Bunun yanı sıra yatırım yolu ile Tayvan vatandaşlık hakkını elde etmek isteyenlerin yatırım yasalarını dikkatlice okumaları büyük önem taşımaktadır.

Yatırım yolu ile vatandaşlık hakkını elde etmek için belirtilen minimum miktarda yatırımın yapılması elzemdir. Bu bağlamda yapılan yatırımı kanıtlamak için de bazı belgelerin beyan edilmesi gerekmektedir.

Yatırım yolu ile vatandaşlık yasaları kapsamında yatırım yapılması gereken araçlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Her yatırım aracı için aynı miktardaki yatırımı yapmak doğru değildir. Bunun yanında yatırım yapacağınız aracın devlet nezdinde de tamamen yasal olmasına dikkat etmeniz önerilir. Vatandaşlık başvuruları için yatırım yaparken özenli davranmanız ve dikkatli olmanız da tavsiye edilmektedir.

Vatandaşlık Başvurusu Takip Aşaması

Tayvan vize ofisi aracılığı ile yapacağınız vatandaşlık başvurularında belge beyanının ardından evrak tasdik aşamasına geçilmektedir. Bu aşamada göndermiş olduğunuz evraklar gerek Türkiye’de bulunan çeşitli mercilerden gerekse de Tayvan Konsolosluk makamından onay almak durumundadır.

Beyan edilen belgelerin her birinin de Çince ya da İngilizce diline çevrilmiş olması beklenir. Bu işlemi yapabilecek yeminli tercümanlar bulunmaktadır.

Bunun neticesinde de çevrilen belgelerin noterden onay alması mecburidir. Tüm bu işlemleri belge beyanından sonra gelişen vatandaşlık başvurusu takip aşamasında gerçekleştirilir. Bu bağlamda vatandaşlık başvurunuz hakkındaki son durumdan haberdar olmak için Tayvan vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Vatandaşlık başvurunuzun takip süreci kapsamında başvurunun durumu hakkında bilgi almanız mümkündür. Bunun yanı sıra vatandaşlık başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde de Tayvan vize ofisi temsilciniz sizinle iletişime geçmektedir.

Tayvan için vatandaşlık başvuruları diğer vize çeşitlerine yapılan başvurulara oranla daha uzun süre yanıtsız kalabilir. Normal bir Tayvan vizesi başvurusunun yanıtlanması ortalama 7 ila 10 iş günü arasında değişirken vatandaşlık başvurularında bu süre 1 – 2 ayı bulabilir.

  1. Tayvan VİZESİ
  2. Evlilikten Dolayı
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi