Tunus Vize Formu

Tunus Form ve Dilekçe

Tunus Vize Formu

 

Tunus vize formu, Tunus seyahati gerçekleştirmek için Tunus ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır.

Tunus Vize Formu, Tunus Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Tunus vize başvuru formu, Tunus vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Tunus vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Tunus vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Tunus ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Tunus vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır.

Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Tunus vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Tunus İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Tunus vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Tunus’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Tunus’ ya giriş işlemleri Tunus sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Tunus Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Tunus vize başvuru merkezlerinden ya da Tunus Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Tunus vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Tunus vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Tunus vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi