Türkmenistan Vize Formu

Türkmenistan Form ve Dilekçe

Türkmenistan Vize Formu

 

Türkmenistan vize formu, Türkmenistan seyahati gerçekleştirmek için Türkmenistan ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Türkmenistan Vize Formu, Türkmenistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır.

Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Türkmenistan vize başvuru formu, Türkmenistan vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Türkmenistan vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Türkmenistan vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır.

Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Türkmenistan ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Türkmenistan vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır.

Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Türkmenistan vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Türkmenistan vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Türkmenistan’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Türkmenistan’ ya giriş işlemleri Türkmenistan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Türkmenistan Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Türkmenistan vize başvuru merkezlerinden ya da Türkmenistan Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Türkmenistan vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Türkmenistan vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Türkmenistan vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi