Vanuatu Vize Formu

Vanuatu Form ve Dilekçe

Vanuatu Vize Formu

 

Vanuatu vize formu, Vanuatu seyahati gerçekleştirmek için Vanuatu ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır.

Vanuatu Vize Formu, Vanuatu Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Vanuatu vize başvuru formu, Vanuatu vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Vanuatu vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Vanuatu vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır.

Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Vanuatu ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Vanuatu vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır.

Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Vanuatu vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Vanuatu İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Vanuatu vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Vanuatu’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Vanuatu’ ya giriş işlemleri Vanuatu sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Vanuatu Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Vanuatu vize başvuru merkezlerinden ya da Vanuatu Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Vanuatu vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Vanuatu vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Vanuatu vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi