VFS Global ile Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Vize Bilgi Bankası

VFS Global ile Vize Başvurusu

VFS Global Aracılığı İle Vize Başvurusu

Yurt dışına çıkışlarda kullanılan vize türleri birbirinden farklıdır. Hal böyle olunca her ülkenin de kendi içerisinde vatandaşları vize alırken başvurdukları gruplarda da farklılıklar oluşmaktadır.

Alanında uzman olan pek çok küresel anlamda global şirketlerinde ağında bulunan Vfs Global; Hollanda vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin tercih ettikleri yetkili bir kurumdur.

Vfs vize başvuru merkezleri Türkiye’de de bu kadar vatandaşlara hizmet vermektedir. Türkiye’de bulunan vatandaşların Hollandaya gitmek amaçlı vize alabilmek için başvuru merkezlerine başvurabilecekleri, kısa süreli olarak Schengen vizesinin alımlarında ve bununla beraber Hollanda Krallığı’na bağlı olarak Karayipler vizesi başvurusunda bulunmak isteyenlerin yapabilecekleri başvuru merkezleridir.

VFS Global ile Türkiye Hollanda Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda’ya gidebilmek için yapılacak olan vize başvurularında üç aşama üzerinden bir kayıt oluşturabiliyorsunuz.

Öncesinde online başvuru formuna dolduracak bir ön kayıt oluşturmanız gerekiyor.

Vize başvuru merkezlerine gitmeden önce randevu almanız şartı vardır. Hollanda vize randevu alma işlemlerini yine bu site üzerinden yapabilirsiniz ancak onun sebebi sürenin son günü geldiğinde o saatte olmaması için orada bulunabilmenizi sağlamaktır.

Başvuruyu tamamladıktan sonra vfs.global.com üzerinde yapmış olduğunuz başvuruyu, başvuru takibinde bulunabilirsiniz.

VFS Global Vize Tipleri

Yurtdışına çıkışlarda alınacak olan vizede bir de için farklı yollar mevcuttur. Eğer bir iŞ için çıkacaksa patronundan alacağı bir dilekçe ile bu işlemleri daha hızlı hale getirebilirler. Bu amaçla bir daha çok vize türü ortaya çıkmıştır. Şöyle sıralayalım:

  • Hollanda’ya gidişlerde kullanılan vize tipleri
  • Seyahat amaçlı olarak turistik vize
  • Ticari amaçlı olarak
  • Hollanda’da bulunan bir yakınını ziyaret amaçlı olarak alınacak olan aileye da arkadaş ziyareti vizesi
  • Kültürel etkinlikler ile beraber spor etkinliklerine katılacak olanların alacakları bize türleri eğitim için alınan vizeler

Kişinin eşinin Hollanda’da olduğu için Hollanda vatandaşı bulunan kişi  ve farklılıklar gösterir.

VFS Global Türkiye Vize Başvuru İlleri

VFS Global vize başvurularında Türkiye üzerinde yetki alanını arttırmıştır.Türkiye üzerinden gerçekleştirilecek olan vize başvurularında İstanbul ili başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Edirne,Bursa, Bodrum ve Gaziantep illeri yer alır.

VFS Global

Seyahat etmek istediğiniz ülkenin vizeye dair belirli kuralları ve esasları söz konusu olabilmektedir. Bu esaslar doğrultusunda başvurunuzu sunmanız gerekmektedir. Yapılan incelemeye göre seyahat için uygunluk söz konusu ise vize almanız da herhangi bir engel kalmamış demektir. Doğrudan ilgili ülke konsolosluğuna vize başvurusu yapabileceğiniz gibi bazı konsolosluklar doğrudan başvuruyu kabul etmemektedir. Başvuruyu yapabilmeniz için yetki verdikleri merkez aracılığı ile işlemleri yürütmeniz gerekmektedir. Bu hususta evrakların genel kontrolü ve konsolosluğa teslimi hususunda VFS Global hizmet sunmaktadır. İşlemlerinizin kontrolünden tutunda da evrak takibi ve konsolosluk randevu işlemlerine kadar ki süreçlerde destekçiniz olmaktadır. Ayrıca vizenin alınabilmesi noktasında da tüm esaslar aktarılmaktadır. VFS Global Hollanda seyahatlerinizle alakalı işlemlerinizi sürdürmede de sizin destekçiniz olacaktır. Seyahat amacınıza göre evrak hazırlığı ve formların incelenip teslim edilmesinde aktif görev üstlenmektedir.

VFS Global Vize İşlemleri

Vize işlemleriyle alakalı profesyonel destek almak sonucun istediğiniz düzeyde sağlanması açısından önemlidir. Vize işlemleri istenilen düzeyde sağlanmalı ve her bir belge titizlikle hazırlanıp sunulmalıdır. Eksik belge veya yanlış bildirim yüzünden başvurunun olumsuz sonuçlanması sizi zor durumda bırakacaktır. Nitekim alınan ret cevabı o ülkeye yapılacak yeni başvurularda karşınıza çıkacağı gibi başka ülkelere yapılan vize başvurularında da karşınıza çıkabilmektedir. Tekrardan olumsuz sonuç alma ihtimalinizin olacağını da hesaba katmalısınız. VFS Global Ankara merkezli hizmet veren yapısı ile başvuruya dair her türlü etkeni oluşturmaktadır. Seyahat edeceğiniz ülke esaslarına göre hareket ederken her ülke için de başvuru kabul edilmektedir. VFS Global Yunanistan seyahatlerinizde de başvuruya dair esasları yerine getirmektedir. Yaptığınız başvuru esasları da alacağınız vizenin sorunsuz şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

VFS Global Yetkileri

Hizmet ağı oldukça geniş olsa da VFS Global firmasının da belirli yetkileri bulunmaktadır. Hiçbir suretle vize onayına sahip değildir. Vizenin onay sürecini ve değerlendirmesini yalnızca ilgili konsolosluk gerçekleştirmektedir. Yapacağınız başvurularda hata oranını düşürme görevini üstlendiği için onay sürecinde herhangi bir etkisi yoktur. VFS Global Polonya vizesine yapacağınız başvuru da size rehber niteliği ile hizmet sunmakla yükümlüdür. Profesyonel kadrosu ile riskleri en aza indirme gayreti gütmektedir. Temel unsurlara göre hareket ettiği için de alacağınız destek vizenin onaylanma ihtimalini yükseltmektedir.

VFS Global Belçika seyahatleri ile alakalı da hizmetler sunmaktadır. Belçika’ya gidebilmeniz için yapacağınız başvuru esaslarında doğrudan destek sunan yapı ile oluşturulmuştur. VFS Global Avusturya vizesine başvuru hizmetleri ile de aktif şekilde hizmet sürdürmektedir. Yapılan değerlendirmelerde yüksek oranda olumlu sonuç alınmasına katkı sunar. Sürekli bu alanda hizmet veriyor olmaları ve çok sayıda da başarılı vize işlemlerini tamamlamış olmaları da sektörde ne denli önemli olduğunu göstermektedir.

VFS Global Vize Takip

Seyahat etmek istediğiniz ülke esaslarına göre yaptığınız başvurunun hangi süreçte olduğunu merak ettiğinizde size kolaylık sunan VFS Global Türkiye hizmet sunmaktadır. Sürecin ne durumda olduğunu takip etmeniz sayesinde de merakınızı gidermiş olursunuz. Durumun takibi de beraberinde ne gibi etkenler olacağını göstermektedir. VFS Global vize takip sistemiyle başvuru sahiplerine bilgi akışı sağlamaktadır. Buda beraberinde sürecin her bir adımını irdelemenize olanak sunacaktır. Seyahat tarihinize yetişecek mi? planlama tutacak mı? gibi soruların da cevabını bizzat takip ederek görebilirsiniz. Dilerseniz de iletişim araçlarıyla da bizzat müşteri hizmetlerini arayıp son durum hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hızlı ve güvenli hizmet ağı ile merak edilen tüm detaylar tarafınıza bu sayede iletilecektir. Sürecin oldukça heyecanlı olması ve sonucun da merakla takip ediliyor olması vize takibinin önemlini açık şekilde ortaya koymaktadır. Planlamalarınızı etkileyecek hallerin tespitini de bu sayede gerçekleştirebilirsiniz. Tahmini sonuçlanma süresini de görebilmeniz ayrıca avantajlı hallerdendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×