vietnam-form-ve-dilekce

Vietnam Form ve Dilekçe

Vietnam Vize Formu


Vietnam Vize Formu


 

Vietnam vize formu, Vietnam seyahati gerçekleştirmek için Vietnam ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Vietnam Vize Formu, Vietnam Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Vietnam vize başvuru formu, Vietnam vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Vietnam vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Vietnam vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Vietnam ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Vietnam vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Vietnam vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Vietnam İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Vietnam vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Vietnam’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Vietnam’ ya giriş işlemleri Vietnam sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Vietnam Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Vietnam vize başvuru merkezlerinden ya da Vietnam Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Vietnam vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Vietnam vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Vietnam vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

  1. Vietnam VİZESİ
  2. Vize Başvuru Formu
Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi