Yeni Zelanda Vize Formu

Yeni Zelanda Form ve Dilekçe

Yeni Zelanda Vize Formu

 

Yeni Zelanda vize formu, Yeni Zelanda seyahati gerçekleştirmek için Yeni Zelanda ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Yeni Zelanda Vize Formu, Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Yeni Zelanda vize başvuru formu, Yeni Zelanda vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

 

Bu form, Yeni Zelanda vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Yeni Zelanda vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Yeni Zelanda ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Yeni Zelanda vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

 

Yeni Zelanda vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Yeni Zelanda İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

 

Yeni Zelanda vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Yeni Zelanda’ ya gireceğinin garantisini sunmaz. Yeni Zelanda’ ya giriş işlemleri Yeni Zelanda sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

 

Yeni Zelanda Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

 

Yeni Zelanda vize başvuru merkezlerinden ya da Yeni Zelanda Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

 

l Yeni Zelanda vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.

l Yeni Zelanda vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.

l Yeni Zelanda vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35x45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.

l Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi