ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Yunanistan vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Yunanistan, Türkiye’den en çok ziyaretçi alan ülkelerin başında gelmektedir. Hem sınır komşumuz olması hem de kültürlerimizin yakınlığı bu durumu pekiştirmiştir. Her ne kadar tarihin tozlu sayfalarında iki devlet arasında büyük anlaşmazlıklar olsa da bunların günümüzdeki önyargıları büyütmesine izin vermemek gerekir. Hazır tarihten konu açılmışken o zaman Yunanistan bayrağı konusunda da merak edilen soruların yanıtlarını verelim. Eğer siz de bu bayrağın ne anlam teşkil ettiğini ve nasıl göründüğünü merak ediyorsanız o zaman aşağıdaki alt başlıkları okumaya devam edebilirsiniz.

Yunanistan Bayrağı Resmi

Bilindiği üzere Yunanistan bayrağı, ülkenin sınır komşumuz olması nedeniyle aşina olduğumuz bayraklardan diyebiliriz. Mavi renkleri ile dikkat çeken bu bayrağı indirmek isteyenler internet üzerinden uygun boyutlarda ve ölçülerde olarak bulunabilen bu bayrağı ücretsiz ya da ücretli bir şekilde indirebilirler.

Yunanistan Bayrağı Nasıl Çizilir?

Yunanistan, bayrak konusunda zor bir tasarıma sahip değildir. Bu yüzden Yunanistan bayrağı çizimi son derece kolay bir şekilde yapılabilir. Bilindiği üzere bayrağın sol üst kısmında beyaz bir haç bulunmaktadır. İşte bunu çizmeden önce köşeye bir kare çizin. Ve haçın kenarlarını bu kareye değecek şekilde çizin. Daha sonrasında da haçı çizince boş kalan kısımları mavi renge boyayın. Daha sonra karenin sağ kısmına yatay bir şekilde ve her biri eşit olacak biçimde 8 tane çizgi çizin ve bu çizgilerin aralarında kalan şeritleri bir mavi bir de beyaz renge boyayın. İşte Yunanistan bayrağını bu kadar kolay bir biçimde çizebilirsiniz.

Yunanistan Bayrağı Anlamı

Dünya üzerinde bulunan her devletin bir bayrağı bulunmakta ve bu bayraklar da çeşitli değerleri temsil etmektedir. Bu bağlamda sınır komşumuz olan Yunanistan bayrağının ne anlama geldiği de merak edilen konular içerisindedir. Yunanistan bayrağının maviliği hem Ege Denizini temsil etmekte hem de Yunan savaşlarında mavi renkte giyen denizcilerin anısını yaşatmaktadır. Ayrıca mavi beyaz renkler Ege Denizinin köpüklü yapısını da temsil etmektedir.

Rivayete göre mavi renk aynı zamanda Helen Uygarlığı’nın da rengidir. Bu yüzden bayraktaki mavi renk bu uygarlığı temsil etmektedir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı