ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Yunanistan vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Yunanistan, kuzeybatısında Arnavutluk, kuzeyinde Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Kuzeydoğusunda Türkiye, doğusunda Ege Denizi, batısında İyon Denizi, güneyinde Girit Adaları ve Akdeniz olan Güneydoğu Avrupa ülkesidir. Nüfusu 10,7 milyon ülkenin en büyük şehri olan Atina, aynı zamanda başkentidir.

Yunanistan Haritası Selanik

Yunanistan haritası üzerinde yer alan Selanik, Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Yunanistan Makedonya’sının yönetim merkezi olan şehir, 315.196 bin kişilik nüfusa sahiptir. Beyaz Kule, Galerius Kemeri Arkeoloji Müzesi, Atatürk’ün doğduğu ev gibi önemli turistik yerleri vardır.

Selanik, Osmanlı tarihinin önemli mimarilerine sahip olsa da zamanla cami ve minareler yıkılmış ve şehir, Avrupa şehri haline gelmiştir. Osmanlı Dönemi etkilerinin olduğu sokakları olan şehir, dünyanın en önemli turistik şehirlerinden biridir.

Selanik, Akdeniz iklimine sahip bir şehirdir. Şehrin kuzeyin karasal iklim etkileri görülse de şehrin sıcaklık ortalaması yüksektir. Şehirde, Altın Kapı, Bahçe Çiftlik, Alatini Köşkü gibi Müslüman mahalleleri vardır.

Yunanistan Haritası ve Komşuları

Yunanistan haritası üzerinde yer alan Atina, ülkenin başkenti ve en büyük şehridir. Yunanistan komşuları; Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Türkiye ülkeleridir. Ülkenin doğusunda Ege Denizi, batısında İyon Denizi, güneyinde Girit Adaları ve Akdeniz vardır. Yunanistan, Avrupa, Asya ve Afrika kavşağında bulunan ve önemli bir stratejik konuma sahip olan bir ülkedir.  

Türkiye ile kara sınırı olan Yunanistan, Türk vatandaşlarına kapıda vize vermektedir. Yunan adalarına seyahat etmek için kapıda vize uygulaması ile 15 günlük turistik vize alabilirsiniz. Kapıda vize almak için pasaport, gelir belgeleri gibi belgelerinizin yanınızda olması gerekir.

Yunanistan Haritası Türkçe Selanik

Yunanistan haritası detaylı incelemelerine bakıldığında Selanik, ülkenin en büyük ikinci şehridir. Yunanistan’ın en büyük ve en kalabalık şehri Atina’dır. Selanik, Osmanlı Döneminden kalan tarihi yapıları ve Atatürk’ün doğduğu ev gibi önemli mimari yapılara sahiptir.

Yunanistan Haritası Türkçe

Yunanistan haritası siyasi incelemelerine bakıldığında Yunanistan, Avrupa, Asya ve Afrika kavşağında bulunan önemli bir stratejik konuma sahip bir ülkedir. Ülkenin başkenti olan Atina, en kalabalık ve en büyük şehridir. Atina’dan sonra en büyük şehri Selanik’tir.  

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı