• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Bangladeş Vizesi

Bangladeş vize istiyor mu; Türkiye’den 90 günlük Bangladeş yolculuklarında vize muaftır. Hizmet, çalışma ve diplomatik vize sahibi adayların 90 günlük vizesiz yolculuğuna izin verilmiştir. Ancak Bordo vize sahibi olan adayların vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Bangladeş vize başvurusu için turistik, ticari, çalışma ve eğitim amaçlı ülkeye geçişlerde, bordo pasaport sahiplerinin konsolosluk prosedürüne uygun evrak düzenlemesi yapması şartı vardır. Bangladeş vize işlemleriniz için Vize ofis üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bangladeş Vizesi

Bangladeş bordo pasaport sahibi adaylardan Bangladeş vize evrakları için düzenleme talep eder. Evrakların eksiksiz olması ve ıslak imzalı olması şartıyla birlikte, nüfus kaydı, pasaportun en az 2 sayfasının boş olması ve vize harç bedelinin de ödenmesi şartı vardır.

Bangladeş vize ücreti olarak da, konsolosluk üzerinden harç bedeli ve hizmet bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Başvuru nedeni de dilekçeyle birlikte bildirilmelidir.

Vize başvurularınız için Bangladeş konsolosluğu üzerinden ticari, eğitim, iş, ziyaret ve turistik amaçlı başvuru seçeneklerini dikkate alarak evraklarınızı düzenlemelisiniz.

Kategoride Ara
Bangladeş Vizesi Hakkında
Bangladeş vizeleri için ödenmesi gereken ücretler vize çeşidine, alınacak vizenin süresine ve vizeyle yapılacak giriş sayısına göre belirlenen ücretlerdir.

Bangladeş vizeleri için geçerli olan ücretler;

Bangladeş aile ziyareti vizesi tek girişli 58 USD çok girişli 194 USD

Bangladeş turist vizesi tek girişli 58 USD çok girişli 194 USD

Bangladeş ticari vizesi tek girişli 58 USD çok girişli 194 USD

Bangladeş çalışma vizesi tek girişli 58 USD çok girişli 194 USD

Vize muafiyeti bulunmayan kişiler vize başvurularını İstanbul Bangladeş Başkonsolosluğu, Ankara Bangladeş Büyükelçiliği ve kendilerine yetki verilen vize ofislerine yapabilirler. Onay konsolosluklardan alınır ve olumlu yanıt alındığında Bangladeş veya Dakka gibi şehirlere ziyaret gerçekleştirilebilir. Başvuru yapabilmek için Bangladeş vize formunu İngilizce doldurmak ve vize evraklarının doğru bilgiler içerir şekilde hazırlayarak teslim etmek gerekir.
Bangladeş için bu gibi sorularınızın cevaplarını,gerek sitemiz üzerinde,gerekse bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.
whatsapp