İngiltere Vizesi

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları İngiltere vize istiyor mu sorusunu araştırır. Bordo yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeye tabi iken siyah pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek şartı ile vize almadan ülkeye giriş gerçekleştirebilir.
İngiltere vizesi seyahat amacına göre farklı türlere ayrılmıştır, vize başvurusu yapacak olan kişinin statüsü ile seyahat nedeni dışında yerleşme ve çalışma vizesi türleri de bulunmaktadır. Ankara anlaşması vizesi ülkede iş kurmak isteyenlere verilmektedir.
İngiltere vizesi başvurusu online olarak doldurulan başvuru formu ile başlatılır. Formda gerçek dışı beyanda bulunulması halinde talep ret edilir. Formun doldurulmasının ardından evrak hazırlama aşamasına geçilir tüm bu aşamalarda Vize Ofis başvuru sahiplerine her türlü kolaylığı sağlamaktadır.
İngiltere vizesi evrakları detaylı olarak konsolosluktan ya da yetkili başvuru merkezlerinden öğrenilir. Evrakların yeminli tercüman tarafından İngilizce olarak çevrilmesi önemlidir.
İngiltere vizesi ücreti 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ya da 10 yıl süreli vizelere ve vize çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

Menü
Destek Hattı