Polonya Vizesi

Polonya vize istiyor mu sorusunun cevabı şu şekildedir; bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabi iken gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri vizeden muaftır.
Polonya vizesi seyahat edecek olan kişinin amacına göre farklı kategorilere ayrılır. Turistik vize, ticari ziyaret/ konferans vizesi, aile ziyareti vizesi, kültürel ve sportif faaliyetler vizesi, eğitim ve araştırma vizesi, transit vize ve şoför vizesi olarak çeşitli vize türleri bulunmaktadır.
Polonya vizesi başvurusu 90 gün geçmeyen ziyaretler için Schengen vizesi olarak yapılmaktadır. Konsolosluk ya da büyükelçilik vize başvurularını kabul etmektedir. Başvuru esnasında parmak izi gibi biyometri işlemler zorunludur bundan dolayı vize başvurusu için randevu almak gerekmektedir.
Polonya vizesi evrakları randevu sürecinde teslim edilmektedir. Başvuru formunun doldurulmasının ardından evraklar hazırlanarak biyometri işlem yapılır ve süreç tamamlanır.
Polonya vizesi ücretleri kategoriye göre farklıdır, 12 yaş üstü yetişkin bireyler ile 6 ve 12 yaş arası bireyler için alınan vize harç ücreti değişir. 6 yaş arası için konsolosluk harcı talep edilmez.

Menü
Destek Hattı