Almanya Vizesi

Almanya vize istiyor mu; umuma mahsus (bordo) pasaportu bulunan kişilerin gerçekleştirecekleri seyahatlerde vize alması zorunludur. Ayrıca 90 günden fazla seyahat düzenleyecek kişilerin de mutlaka vize alması gerekir.
Almanya vizesi, Almanya’da belirli bir süre ikamet etmesi gereken kişilere verilen yasal belgedir. Konsolosluk aracılığı ile turistik, aile ziyareti, aile birleşimi, çalışma, eğitim ve farklı nedenler ile vize almanız mümkündür.

Almanya vize başvurusu doğrudan Almanya Başkonsolosluğu’na gerçekleştirilebilir. Ancak dileyen kişiler başvuru için yetkili merkezleri de tercih edebilir. Her iki başvuru türünde de randevu alınması son derece önemlidir.
Almanya vizesi evrakları; pasaport, nüfusa ilişkin belgeler, maddi durumunuzu sergileyen belgeler, seyahat için yeterli paranızı içeren banka hesap cüzdanı, otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası, başvuru formu ve dilekçesi şeklindedir. Ancak bu belgelere ek olarak sizden farklı belgeler de istenebilir. Detaylı belge durumunuz için Vize Ofisi’nden profesyonel yardım alabilirsiniz.
Almanya vize ücreti başvurudan önce ödenmesi gereken vize harç ve hizmet bedelidir. Bu ücret her başvuru için tek bir seferde ödenir.

Menü
Destek Hattı