Fransa Vizesi

Fransa vize istiyor mu, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Fransa’ya seyahat edebilmek için vizeye tabidir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türkler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla üye giriş yapabilir.
Fransa vizesi konsolosluğun talep ettiği belgelerin eksiksiz şekilde sunulması halinde alması kolay vize çeşididir. Schengen vizesi dışında ülkede yapılacak olan amacına göre farklı vize kategorileri yer almaktadır. Vize işlemleri belgelerin eksiksiz ve tam olarak teslim halinde 15 gün içerisinde tamamlanarak pasaport teslim edilir.
Fransa vize başvurusu Schengen vizesi başvurusu şeklinde gerçekleştirilir. Kısa süreli seyahat Planlarında konsolosluk tarafından yetkilendirilen Vize Ofis aracılığı ile başvuru yapılır. Uzun süreli seyahatler için başvuru direkt olarak konsolosluğa ya da büyükelçiliğe gerçekleştirilir.
Fransa vizesi evrakları talep edilen vize türüne göre çeşitlidir, vize başvuru evraklarının tamamı geçerli olmakla birlikte seyahatin nedenine göre farklı belgeler sunulmalıdır.
Fransa vizesi ücreti her yıl konsolosluk tarafından güncellenir ancak vize türüne göre ücretler ekstra olarak farklılık gösterir.

Menü
Destek Hattı