Kanada Vizesi

Kanada vize istiyor mu sorusunu araştıran Türk vatandaşlarından vize istenmektedir. Seyahat nedenine göre tek girişli ya da çok girişli vize verilmektedir, tek giriş vizesi ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için sadece bir giriş hakkı tanır. Çok girişli vize ise 6 ayı geçmemek şartı ile istendiği kadar giriş çıkış yapma hakkı sağlamaktadır.
Kanada vizesi türleri içerisinde yabancı diplomatlara verilen A vizesi, turistlere verilen B vizesi, transit geçişler için C vizesi gibi nedenlere bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir.
Kanada vize başvurusu yapabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Sağlıklı olmak, geçerli pasaportu bulunmak, ülke yasalarına uyulacağını garanti etmek, seyahat bittiğinde döneceğini taahhüt etmek, Türkiye’deki ikametini ibraz etmek, ülkede kalındığı süre içerisinde mali kaynaklara sahip olduğunu belgelemek gerekmektedir.
Kanada vizesi evrakları hakkında bilgi sahibi olmak, gerekli olan formu doğru ve eksiksiz olarak hazırlayabilmek için Vize Ofis uzmanlarından destek alabilirsiniz.
Kanada vizesi ücreti seyahatin türüne ve amacına göre değişiklik gösterir. Yapılan başvurunun reddedilmesi halinde ücretin iade edilmesi söz konusu değildir. Bu yüzden müracaattan önce başvurunun tüm detayları dikkatle hazırlanmalıdır.

Menü
Destek Hattı